Matýsek chromý

Pohlaví - kocour
kocour

Kraj: Kralovehradecký kraj
Věk: 4 roky
Depozitum: Hradec Králové
Barva: mourovatobila
Pohlaví: kocour
Handicap: ano
Kastrace: ano

Kontakt: Hanka S.
tel: 773 535 128
mail: srnka@seznam.cz
pozn.


Hanka S.

Neumístitelný Matýsek našel virtuální maminku, paní LINDU KONÁŠOVOU, která ho finančně velmi podporuje. Skvělá paní Linda si z našeho depozita již před půl rokem osvojila další handicapovanou kočičku, jednookou Johanku.
Dne 2.11.2013 přijalo Hančino královéhradecké depozitum maličkého, asi dvouměsíčního kocourka Matýska. Pojmenovala si ho paní, která večer před Matýskovým příchodem se s přítelem vypravila na romantickou večeři, bohužel u hradeckého muzea si všimla kocourka se zraněnou nožičkou, jak hledá v odpadcích něco k jídlu. Kocourek se bál, nechtěl se nechat odchytit, ale paní byla vytrvalá a s pomocí přítele, dalších dvou lidí a nakonec i MP kocourka chytili. Z romantické večeře sice nebylo nic, ale zůstal dobrý pocit. Matýsek už byl vyšetřen, na nožičku se nepostaví, má ji zcela nehybnou, vyšetření  ukázalo, že má zpřetrhané vazy a přerušené nervové dráhy. Další vyšetření u ortopedického odborníka ukázalo, že s nožičkou se dá dělat pouze dvojí: buď ji nechat tak, jak je nebo amputovat.
Matýsek je dalším kocourkem, kterému se již v kotěcím věku velmi ubližovalo. U nás je však Matýsek spokojený, dobře papá a užívá si tepla a bezpečí, i když je stále, i skoro po roce, NEUVĚŘITELNĚ PLACHÝ A BOJÁCNÝ. Ošetřit ho, odčervit či naočkovat je prakticky nemožné.