Nellinka

Pohlaví - kočka
kočka

Kraj: Kralovehradecký kraj
Věk: 12 let
Depozitum: Hradec Králové
Barva: kremova
Pohlaví: kočka
Handicap: ne
Kastrace: ne

Kontakt: Hanka S.
tel: 773 535 128
mail: srnka@seznam.cz
pozn.


Hanka S.

Nellinku virtuálně adoptovala paní VERONIKA RULFOVÁ

Nellinka je nádherná perská kočička, která ke mně do depozita přišla v roce 2013. Stalo se to, že bohužel musela po osmi letech z domu, prý kvůli alergii dítěte. Nellinka přišla nemocná, nejedla, teklo jí z očí, zvracela, měla průjem. Také jsme zjistili, že dostávala po osm let neustále Androcur, aby se nemrouskala! Od začátku jejího pobytu u nás jsem s ní musela denně chodit na veterinu, dostávala infuze, ATB, protože tablety jí nebylo možné dávat, nenechala na sebe sáhnout. Vždy, když se jí ulevilo, přestala se schovávat a nechala se hladit, ale po určité době se vše zase zvrtlo a léčení nastalo nanovo... Nellinka měla oči v tak katastrofálním stavu, že jí dokonce hrozilo, že o ně přijde. Důslednou a velmi náročnou léčbou se však podařilo očička zachránit. I když se Nellinka v podstatě stále potýkala s různými menšími či většími problémy, postupně se z ní stávala překrásná a mazlivá kočička. Po celou dobu jsem nepřestávala věřit, že přece jen bude někdy ještě lépe, i když vím, že perské kočičky, a to i ty, které přišly z dobrých poměrů, nesou přemístění velmi špatně.

Po dvou letech se mohla Nellinka, vzhledem ke zlepšenému zdravotnímu stavu, odvážit na kastraci, ale hlavně byl i nejvyšší čas, protože její děloha byla po letitém podávání antikoncepce v katastrofálním stavu… Lékařský zákrok nesla velmi těžce a dlouho se zotavovala.

Po dalších dvou letech se zdálo, že již bude dobře, ale bylo to opravdu jen zdání... Před několika dny jsem jí při česání a hlazení náhodou na bříšku objevila podivný útvar... Nellinka zareagovala velmi bolestivě, nenechala mne však, abych se podívala pořádně - a tak jsem s ní běžela na veterinu. To, co paní doktorka zjistila, jsem nečekala a velmi mne to vyděsilo... Jedná se o zhoubný nádor na mléčné žláze, navíc je infikovaný, protože si ho rozlízala.

AKTUÁLNĚ:

Ve středu, 5.4.2017, jde ve dvě hodiny odpoledne Nellinka na operaci, i když máme veliký strach, jak Nellinka operaci zvládne, nádor musí ven co nejdřív... Během narkózy budou provedena další vyšetření, která dnes již Nellinka nezvládla...

Moc se o Nellinku bojíme, prosím, držte všichni pěsti, aby se neobjevily metastázy a operace se povedla.

Ve středu, 5.4.2017, byla ve dvě hodiny odpoledne Nellinka na operaci, i když jsem měla veliký strach, jak Nellinka operaci zvládne, nádor musel ven co nejdřív... Během narkózy byla provedena další vyšetření, která při vyšetření v ordinaci nám již Nellinka nedovolila...
Zatím se Nellinka skoro nepohybuje, nejí a je bolestivá. Ale to je po tak těžké operaci samozřejmě pochopitelné. Večer opět dostane lék na bolest, aby se jí vše snášelo lépe.
Stále se o Nellinku moc bojím, prosím, držte všichni pěsti, aby se neobjevily metastázy..., u těchto nádorů jsou prognózy velmi špatné.

27.4.2017 Nellinka operaci zvládla, již má vytahané i stehy a pomalu se začíná vše vracet do těch správných kolejí. Bohužel nádor byl zhoubný a prognózy u těchto nádorů jsou velmi špatné. Nicméně - věřím, že zázraky se dějí - alespoň občas - a že právě Nellinka bude mít štěstí a žádné metastázy nebudou.