Merlinek

Pohlaví - kocour
kocour

Kraj: Kralovehradecký kraj
Věk: 15 let
Depozitum: Hradec Králové
Barva: bila
Pohlaví: kocour
Handicap: ne
Kastrace: ano

Kontakt: Hanka S.
tel: 773 535 128
mail: srnka@seznam.cz
pozn.


Hanka S.

Dne 21.9.2015 přijalo Hančino královéhradecké depozitum čtyři kočičky z rodiny, kde se objevila u dětí alergie. Kočičky nikdo nechtěl, dokonce se uvažovalo i o uspání... a tak jsem je vzala k sobě. Všechny kočičky jsou starší, proto přemístění do depozita s velkým počtem zvířátek je pro ně velkým stresem. Přijala jsem dva třináctileté čistokrevné nádherné obrovské bílé bratry Merlinka a Bertíčka, dvanáctiletou černou dlouhosrstou kočičku Čertinku a její šestnáctiletou mámu Čikitku.

Nejlépe přemístění zvládá Merlinek, který již chodí po pokoji, zkoumá a mazlí se. Jeho brácha Bertík je zatím přes den zalezlý, ale večer vyleze z boudičky ve škrabadle, kde se ukrýval a pozoruje dění v pokoji. I on se moc rád mazlí. Oba kluci jsou obrovští, říkám jim lední medvídci.

Černá Čertinka, velmi mazlivá kočička, je nesmírně závislá na lidech, ale koček se bojí a nestojí o ně. Zatím je schovaná ve škrabadle, nechá se hladit, ale nevylézá.

Nejstarší kočička, něžná mouratá dlouhosrstá Čikitka, má velké zdravotní potíže a denně musí brát léky. Zatím sedí za sedačkou a je nesmírně obezřetná, musím ji sledovat, při stresu má, kromě jiných problémů, i problémy s dýcháním.

Všech kočiček je mi nesmírně líto, je na nich vidět velký stres, zklamání a bezradnost, ale věřím, že během doby poznají, že i v depozitu mohou žít hezkým životem v bezpečí, lásce a s veškerým nadstandardním zaopatřením. Mavíc věřím, že alespoň pro překrásné bílé kluky a pro černou Čertinku se ještě někde najde krásný nový domov, který budou milovat a zdobit.