Bucifálek

Pohlaví - kocour
kocour

Kraj: Kralovehradecký kraj
Věk: 11 let
Depozitum: Hradec Králové
Barva: mourovatobila
Pohlaví: kocour
Handicap: ne
Kastrace: ano

Kontakt: Hanka S.
tel: 773 535 128
mail: srnka@seznam.cz
pozn.


Hanka S.

Páníček zemřel a v domečku zůstalo 9 kočiček. Sedm velmi starých a dvě mladé želvinky... Původně jsme si mysleli, že by kočičky mohly být v domečku dál, s přítelkyní pána, když budeme dodávat krmení. Jenže - při další návštěvě, kdy jsme dovezli onzervy a granule, jsme zjistili, že se s kočičkami něco děje, že jim někdo ubližuje... Měly modřiny, otoky... Proto bylo jasné, že musí z domečku, kde prožiůly celý život, pryč...

Na 23.1.2017 byl naplánován poslední výlet do Žamberka s tím, že v chaloupce už nezůstane žádná z ohrožených 9 kočiček. Já jsem s panem Zilvarem vyrazila z Hradce Králové a v Žamberku se k nám připojila slečna Veronika. Na odvozu kočiček jsme se s Veronikou domluvily takto: u mne bude ubytováno všech pět velmi starých kočiček. Dnes já odvezu k trvalému domovu u sebe tři staré, zanedbané a velmi vychrtlé kocourky, ona si odveze dvě mladé želvičky, které po kastraci poputují buď ke mně nebo do Ostravy, kam je však přijmou až vykastrované, vyléčené a testované. Dvě staré kočičky nakonec odjely také s Veronikou, protože správně navrhla, že bude lepší je nechat vykastrovat na "její" veterině, neboť přece jen je tamní cena o polovinu příznivější než v Hradci Králové. I tak však bude léčení, testování a kastrace zanedbaných kočiček finančně velmi náročné. Veškerá platba všech kočiček, ať v Rychnově, kam chodí Veronika nebo v Hradci Králové, půjde na mě, z veteriny mi budou přímo posílat faktury. Po kastraci obě staré kočičky od Veroniky přijedou za svými kamarády ke mně do Hradce Králové a zůstanou již bydlet zde.
Kočičky i kocourci již jsou po prvním vyšetření, přála jsem si biochemický a hematologický rozbor krve a testy na FeLV a FIV, sono... Všichni mají nález na plicích, všichni berou ATB.

Bucifálek  na tom byl nejhůře, zuby v příšerném stavu, měl obrovskou rýmu, nechutnalo mu jíst. Po prvním vyšetření dostal ATB a byl na příští týden objednán na revizi dutiny ústní v narkóze. Toto dopadlo dobře, ale zjistilo se, bohužel, že má Bucifálek nemocnou slinivku... Zvracel, měl velký průjem. Musel být hospitalizován a na infuzích... Nyní je již jeho zdravotní stav lepší, dokonce i trochu přibral, stává se z něj nádherný kocourek.

Barack měl zvýšené bílé krvinky, v tělíčku probíhal zřejmě nějaký zánětlivý proces, po dobrání ATB byl také objednán na revizi dutiny ústní. Zpočátku velmi zvracel. Nyní již má tento úkon, provedený v narkźe za sebou, postupně se vyrovnává s přemístěním, začal pěkně jíst a již si chodí užívat prvního jarního sluníčka do voliéry.

Buráček byl zpočátku největší bojínek, nejprve vůbec nejedl, ale už je to lepší, při první prohlídce vypadal ze všech nejlépe. Bohužel později začal zvracet a po dalších testech - i na slinivku - se ukázalo, že i on ji má nemocnou. Ne snad tolik, jako Bucifálek, ale test pozitivní byl... Nicméně léčení zabralo, Buráček přestal zvracet a nyní se již mazlí, běhá za mnou jako pejsek a s velkou chutí papá. Přibral a stává se z něj krasavec.

Kluci - Bucifálek, Barack i Buráček se k sobě choulí, černému teče z tlamičky hnis, zvrací.

O těchto kočičkách jsem se dozvěděla z prosby na FB, kde slečna "Malá Andys",  psala o devíti starých kočičkách ze Žamberka, kterým zemřel páníček... Kočičky zůstaly v domě, kde s ním žily, zatím se o ně stará přítelkyně pána, která má však svůj byt a nemá prostředky na to, aby kočičky živila. S panem Zilvarem - také z Hradce Králové - nám to nedalo a rozhodli jsme se o kočičkách dozvědět víc. Pán se tedy do Žamberka vypravil nejprve sám. Vybavila jsem ho pytli s granulemi a on nakoupil konzervy. Domů se vrátil s mnoha fotkami a velkou úzkostí v srdci. O přítelkyni zemřelého pána se sice v původním příspěvku psalo, že kočičky má ráda a nechce je dát do útulku, teď však panu Zilvarovi řekla, že původně nejprve pomýšlela na utracení a pak se rozhodla pro útulek. Jenže - městské útulky zájem nemají a soukromá depozita, hrazená z 90% z financí uštvaných depozitářek, jsou přeplněná. Kočičky jsou sice velmi mazlivé a přítulné, ale staré, všechny nutně potřebují návštěvu veteriny, na fotkách je vidět, že nejhůř vypadá starý černý kocourek, kterému tečou z tlamičky sliny, možná i hnis a krev. Kočičky v domě zůstat nemohly, proto jsme všechny 23.1.2017 odvezli. Dvě jsou v Praze, dvě u slečny Veroniky, která velmi vydatně pomohla s odvozy a u mne bude zbytek, tři kocourci a dvě kočičky, vše kočičí senioři.