Duhový most 2010


30.11.-0001
Napsal: superadmin

 
Dne 15.12. 2010 zemřela statečná bojovnice Fazolka, chudacek-fazolka2.jpgtřetí ze tří maličkých nemocných siamek. Do poslední chvíle nemoci vzdorovala, do poslední chvíle mi s bojem proti hnusnému a nepřemožitelnému nepříteli pomáhala. Doufala jsem, že alespoň ona mi zůstane, že alespoň ona neodejde tam, kam se před ní odebraly její sestřičky Fatimka a Fidorka. Vše bylo marné, veškeré léčení, očkování, interferony... Fazolka odešla a v jejím pokoji zůstalo jen prázdné místo...Měla jsem Tě tak ráda, Tebe i Tvé sestřičky, ale nedalo se vyhrát. Děkuji Ti za vše, miláčku malinký.
 
Dne 15.12.2010 zemřel mourovatý kocourek Zmrzlík, který přišel den předtím ve velice špatném stavu - byl podchlazený, dehydratovaný a velice vyhublý. Pomoc pro něj bohužel přišla příliš pozdě.
 
Dne 26.11.2010 zemřela maličká kočičkaimg_4421.jpg Fífa. Fífa bojovala s nemocí po celou dobu pobytu u nás a navzdory léčbě svůj boj nakonec prohrála.
 
Dne 25.11.2010 byla uspána kočička Nelinka. Nelinka dlouhou dobu bojovala se zákeřnou nemocí - suchou formou nemoci  Fip.
 
Pat narozen 6/2010, zemřel 20.11.2010
Milý Pate, pat.jpgpůvodně jsi byl odchycen se svým bratříčkem Matějem a Matem, ve Vysočanském vnitrobloku za účelem kastrace. Z Matěje se den ze dne stal veliký mazlík a tak jsem doufala, že se totéž stane i s tebou. Po celých 14 dní, které jsi strávil pod vanou a vylézal jsi jenom na záchůdek (papání jsem Ti strkala pod vanu) jsem se rozmýšlela, zda by pro Tebe nebylo lepší vypuštění zpět, do poměrně bezpečné lokality s příkrmem. Ale stále jsem doufala v zázrak a ten se stal. Ten den jsem přinesla domů grilovaná kuřata a když jsem je rozkrájela a rozdala na misky svým chlupatým miláčku, přiběhl jsi, radostí jsi zavrkal a u každé mističky jsi ducl hlavičkou do strávníka a uloupil mu kousek kuřete. Nějak jsi nemohl pochopit, že ta jedna plná miska té dobroty je i Tvoje. Nakonec jsi ze samé radosti vzal na milost i mne a začal jsi se mazlit a nahlas příst. Nikdy na ten okamžik štěstí nezapomenu. Od té doby jsi byl neskutečný mazel. Nevím proč jsi nás tak náhle opustil. Večer sis hrál a ráno jsme Tě našli mrtvého. Přestože jsem Tvé tělíčko svěřila chladné zemi, stále věřím, že existuje duhový most, kde se proháníš, bezstarostně si hraješ a snad si i na ten šťastný okamžik taky vzpomeneš. 
 
Dne 9.11. 2010 zemřela malá mourovatá, roztomilá kočička Gia z Jičína.gia.jpg Přišla k nám se svými sourozenci i s mámou, celou dobu, na rozdíl od svých sourozenců, se zdála zdravá a bez problémů - jen zůstávala stále maličká, ač její sourozenci byli již dvakrát větší. Nevadilo nám to, byl o ni velký zájem - a právě dva dny před tím, než měla odjet do nového domova, najednou začala méně papat a zdálo se mi, že se jí zvětšilo bříško... Okamžité vyšetření ukázalo a potvrdilo obávanou a nenáviděnou chorobu, FIP. Giuška zemřela den před svým odjezdem do nového domova... Miláčku, stále jsme se s Tvým náhlým odchodem za duhový most nesmířili, stále nás moc bolí.
 
Dne 30.10. 2010 zemřelo první z pěti koťátek z krabice - černé ptáčátko. Bohužel hned o tři dny později, 2. 11.2010, ho za duhový most následovalo další koťátko - mouraté ptáčátko. mourate-ptacatko.jpgKoťátka byla neprodyšně zalepena v krabici a pohozena na ulici přes celou noc v mrazu... Je mi to moc líto, byla překrásná, ale malinká a slaboučká. Ostatní tři miminka se podařilo vypiplat, mají již nové domovy a rostou jako z vody.
 
Dne 26. 10. 2010 zemřela malinká černá siamka Fiduška, nestastna-fidorka.jpgsestřička Fatimky. Fidorka ke mně přišla se zápalem plic, který předtím venku přecházela. Dlouho se léčila, byla komplexně vyšetřená a pod neustálým lékařským dozorem, lékaři za ní dokonce denně chodili ke mně domů, abychom ji nestresovali...ale vše bylo marné. Vždy se na chvilku zdálo, že vítězíme, ale pak se vše zase zhatilo. Fiduška, tak malinká, bojovala ze všech sil. Byla u nás ráda a do poslední chvíle se ke mně tulila a vrněla. S Tvým odchodem se mi moc těžko vyrovnává, Fidorko, bylas můj malinký mazlíček. Hrej si za Duhovým mostem s Fatimkou a ostatními miláčky a věř, že na Tebe stále vzpomínáme.
 

Dne 11.10.2010 zemřela tříbarevná holčička 051.jpgKuliška z Kulíšků. Dg. selhání organismu po zánětu střev. Bohužel u ní vůbec nezabrala atb, která zabrala u jejích sourozenců. Dne 16.10.2010 zemřel se stejnou dg. jejíimg_3402.jpg bratříček Kulíšek.

 
Dne 10. 10. 2010 zemřel maličký černobílý Bublík bublik-na-cihle.jpgz Nového Města. Přišel, stejně jako jeho sourozenci, nemocný, nejedl, ale po nasazení ATB se zdálo, že na léčbu reaguje dobře. Nikdo však netušil, co se vlastně děje. Ještě v den, kdy potom večer zemřel, se ráno se svými sourozenci pral o uvařené kuřecí maso, běhal po voliérce a hrál si. Jeho tělíčko jsem poslala na pitvu - diagnoza - haemobartonella. Bublíčku, je mi moc líto, žes musel odejít a oběma Tvým sourozencům se po Tobě stýská...
 
Dne 3. 10. 2010 zemřel krásný bílý kocourek Jaromírek. jaromirek-na-skrabadle.jpgKdosi ho vyhodil z auta, lidé ho přinesli ke mně, ale Jaromírek si s sebou již přinesl těžkou nemoc panleukopenii. Bohužel po týdnu pobytu u nás tiše zemřel... Je mi to tak líto, byl krásný, mazlivý a hodný a tak byl rád, že se dostal do tepla a k plným miskám. Bohužel osud rozhodl jinak a Jaromírek musel odejít... Tolik jsem toužila se mu postarat o hezký život... 
 

Dne 30. 9. 2010 zemřela v osm hodin večer naše milovaná kočička Nanynka.nanynka-s-kotatky.jpg Hodná, bezproblémová, krásná kočička, nadmíru obětavá a starostlivá. Přišla k nám před rokem se svými čtyřmi malinkými nádhernými koťátky. Nanynka je neustále obětavě kojila a opečovávala a po celý rok, co byla u nás, se starala i o všechna další nově příchozí  koťata. Přála jsem si ji umístit opět někam k malému kotěti, o které by se mohla starat. Avšak o nádhernou Nanynku po celý rok nikdo neprojevil zájem…

Nanynka byla u nás šťastná, stala se členem rodiny a všichni jsme ji měli velmi rádi. Bohužel jí však nevyléčitelně onemocněly ledviny a Nanynka po marném statečném svém i mém  boji musela odejít DOMŮ. Paradoxem bylo, že druhý den po Nanynčině odchodu se mi na ni začali ozývat zájemci a jeden z nich byl skutečně ten vysněný…ale už bylo na vše pozdě.

Nanynko, žije tady s námi velká spousta kočiček, ale po Tobě zůstává navždy prázdno. Děkuji Ti, že jsem Tě mohla poznat a věř, že nikdy nezapomenu.

 

Dne 30.9. 2010 ve dvě hodiny ráno zemřela překrásná malinká siamka Fatimka. Byla naočkovaná, odčervená, zdála se zcela zdravá, najednou ale přestala papat, zvracela, odpoledne dostalaObrazek na veterině léky a domluvila jsem se na kontrole další den. Večer však byla smutná, vzala jsem ji do náruče, celou noc jsem ji držela a zahřívala...ale opět jsem prohrála a Fatimka mi navždy odešla...
Byla nádherná, něžná, mazlivá, vešla se mi do dlaně, byla jsem do ní zamilovaná. Zatím nikdo netuší, co se stalo, její tělíčko jsem opět odeslala na pitvu. Sbohem,
můj líbezný miláčku... Za oknem svítí svíčka a v mém srdci je další prázdné místo.

 
ObrazekDne 29.9.2010 od nás navždy odešel malý hodný kocourek Macounek. Pocházel z josefovského "koncentráku", ale od jeho narození jsem o něj i o jeho bráchu pečovala, léčila je a po naočkovaní vzala k sobě. Bohužel si z toho strašného místa s sebou přinesl i strašnou nemoc, které podlehl. Je mi to tak líto, můj milý, hodný, vděčný Macounku, že když ses měl už konečně dobře, tak krutý osud rozhodl jinak a Ty jsi nemohl zůstat...Jenže FIP je nepřítel, který vždy vyhrává...Už Tě nic netrápí, malý něžný chlapečku, jen jsi po sobě zanechal prázdné místo v mém srdci i v pokoji, kde jsi šťastně bydlel...
 
ObrazekDne 24.9.2010 zemřela malinká krásná Miňonka. Její smrt je pro nás velmi bolestná a navíc nevysvětlitelná, ještě předchozího dne večer běhala po pokoji, hrála si a papala, vše se zdálo být v naprostém pořádku... Avšak ráno, když jsem ji šla pohladit, byla mrtvá...Nemohla jsem tomu uvěřit. Tělíčko nešťastné Miňonky je odesláno na pitvu.
Sbohem, milovaná líbezná Miňonko, moc se nám všem po Tobě stýská, i Tvé mámě Malvíně. Nejvíce však Tvé sestřičce Milence, která Tě stále hledá a stále čeká, že se k ní vrátíš a opět s ní budeš hajat v jednom pelíšku...
 
ObrazekDne 30.8.2010 zemřela mourovatá holčička, která byla nalezena ve Svítkově na břehu řekyObrazek Labe - holčička byla přijata ve špatném stavu a přes všechno úsilí se jí nepodařilo navrátit do života. Dne 4.9. zemřel i její bratříček. Dg. panleukopenie.
 
Dne 5.8.2010Obrazek zemřela kočička Týnka na hnisavý zápal plic. Podle rychlotestu byla FELV pozitivní. Přes veškeré úsilí do týdne zemřela i její 4 koťátka. Byla uměle krmena i masírována, ale bohužel jejich váha se vůbec nezvyšovala a koťata nerostla. Pátá kočička pomalu roste a i její váha se zvyšuje, ale jak to dopadne - jestli přežije anebo ne to opravdu nevím :(. 21.8. bohužel zemřela i poslední holčička.
 
Mezi 21.7.2010Obrazek a 23.7.2010 na následky začervení zemřela 4 koťata z Nechanic - Felda, Lesánek, Xena a Kulička. Koťata byla velice šetrně odčervena, ale bohužel jejich tělíčka odčervení nezvládla .... I zbývající dvě koťata jsou přes veškerou péči pořád velice maličká - nikdo by jim nehádal ty tři měsíce, které jim již budou ...10.8. zemřela zbývající dvě koťátka.
 
Dne 2.7.2010 byla uspána kočička Myšulka,Obrazek která trpěla suchou formou FIP    (s největší pravděpodobností již v březosti) a její jedno koťátko, které mělo vlhkou formu FIP. Dne 16.7. bylo uspáno další koťátko - dg. vlhká forma FIP.
 
Dne 19.6.2010 zemřelo poslední koťátko ze 4 sourozenců odchycených v Hostivaři. Malinká holčička o týden přežila své bratříčky, ale nakonec také podlehla. Pitva ukázala, že kočička měla panleukopenii, zápal plic, zánět střev a byla extrémně vyhublá. Malinké tělíčko nemělo šanci takový nápor zvládnout.
 
Dne 15.6.2010Obrazek zemřel starý černý peršánek Orfeus, náš milovaný Orfík, Orfíček. Před dvěma lety jsme ho vykoupili z útulku, kde ho chtěli, neboť mu už bylo 9 let, utratit. U nás se krásně aklimatizoval, přibral na váze a šťastně tu s námi a se svým největším kamarádem, peršanem Ferdou-Falcem, téměř dva roky žil. Bohužel mu onemocněly ledviny a přes veškerou snahu a boj se nedalo již tento, pro staré kočičky smrtelný, proces zvrátit. Orfíček statečně bojoval, ale v posledních dnech již měl obrovské bolesti a nemohl jíst, v tlamičce se mu udělaly od vysoké močoviny krvavé vředy.
Orfíčku, Tys byl kocourek, kterého bylo stále vidět. I ten poslední den jsi za mnou chodil jako pejsek. Už nebudu volat "Peršani!", už nebudeš sedat na svých oblíbených místech, kde Tě stále vidím. Nikdy na Tebe, Orfíčku, nezapomenu, děkuji Ti, žes mě měl tak rád.
 
Dne 17.6.2010 Obrazekv nočních hodinách zemřely želvičky Mária a Margarita. Mária se léčila z kalicivirozy. ObrazekMargarita zemřela náhle. Obě koťátka byla poslána na pitvu a virologické testy. Pitva a následné virologické testy u Márii ukázaly srdeční vadu a kalicivirozu plus přemnožené střevní bakterie E. coli. U Margarity srdeční vadu.
 
Dne 15.6.2010 Obrazekzemřelo nejslabší koťátko z včera narozeného vrhu kočičky Smraďulky. Měla jsem tušení, že něco není v pořádku, protože Smraďulka koťátko pořád vystrkovala mimo pelíšek s ostatními koťátky.Dne 18.6.2010 zemřelo jedno koťátko z vrhu od Smraďulky a jedno koťátko z vrhu od Zrzečky.Dne 22.6.2010 zemřelo další koťátko od Zrzečky - dle průběhu to vypadá na nakažení obou vrhů Streptokokem G. Dne 18.7. zemřela želvovinová holčička.
 
Dne 12.6.2010 přes veškerou veterinární péči zemřela 3 koťátka ( 2 holčičky a 1 kocourek ), která byla odchycena na zahradě u paní, kde se kočičky nekontrolovaně množí a koťata zde už nemohla zůstat. Koťátka byla ve velmi zlém zdravotním stavu, extrémně vyhublá s nemocnýma očima a desítkami klíšťat po tělíčkách. Bohužel svůj boj prohrála a odešla za duhový most.
 
Dne 8. 6. 2010Obrazek zemřel nádherný tříletý kocourek, černý Petík z pardubické zahrádkářské kolonie. Byl to plašánek, proto jsem ho neumístila a nechala ho žít u nás. V pohodě tu s námi a se svými kočičími kamarády strávil tři roky. A najednou, z ničeho nic, dle nás bezdůvodně, onemocněl jednou z nejstrašnějších nemocí......hroznou FIP.
Je mi to tak moc líto, milovaný Petíčku, tak moc se mi po Tobě bude stýskat. Pořád Tě vidím v malé voliérce, kde jsi tak rád sedával a vyhříval se na sluníčku. A tolik mne mrzí, že jsi se nedočkal velké voliéry, kterou jsem Ti stále slibovala a která bude již za 14 dní hotová.
 
Dne 8.6.2010Obrazek prohrálo svůj boj o život nemocné koťátko z příkopu u Moravan. Od první chvíle co k nám holčička přijela byla zcela apatická a léčba bohužel nezabrala, její stav se zhoršoval. Dnes už nechtěla ani polykat mléko, takže veterinární lékař rozhodl o jejím uspání.
 
Dne 3. 6. 2010Obrazek zemřel na hradecké veterině maličký kotěcí andílek, rezatý Chlapeček. Od první chvíle, co k nám přijel, jsem ho musela léčit a on se krásně zlepšoval. Věřila jsem, že zvítězíme. Náhle však, z ničeho nic, nastal obrat a během jednoho dne se zhoršil...ihned odjel i se svou maminkou k hospitalizaci na veterinu, kde mu byla věnována veškerá péče...avšak jeho svíčka již zhasínala a on od nás, od své mámy i od sourozenců časně ráno odešel do Kočičího nebe. Sbohem, miláčku, je mi to tak moc líto...byl jsi tolik milý a nádherný.
 
Dne 30.3. 2010Obrazek odešla z tohoto světa do jiného a lepšího něžná kočička Chudinka, mazlíček všemi opuštěný, nemocný a nešťastný. S pomocí se bohužel setkala až tehdy, kdy už bylo na vše pozdě. Pozdě na delší mazlení, pozdě na lásku a péči, ale hlavně pozdě na léčení. Chudinka měla na bříšku velmi rozsáhlé nádory, které nešlo operovat. Trpěla, špatně se jí chodilo, měla bolesti. Přesto, když jsem ji u veterináře držela v náruči, vrněla a tulila se, užívala si těch krátkých okamžiků, kdy cítila, že ji má někdo rád, že se někdo o ni stará. Bohužel i tento okamžik byl krátký, nejkratší...musela jsem udělat to nejtěžší rozhodnutí...
Celou dobu jsem Chudinku držela v náruči, hladila ji a skrz slzy jsem jí šeptala, jak ji mám ráda...a vím, že ona, když v mé náruči umírala, byla šťastná, tulila se a vrněla...
A tak, i přes všechnu bolest, děkuji osudu, že mi dovolil se s Chudinkou setkat, že jsme se, byť jen nakrátko, poznaly a měly se rády. Chudinko krásná, něžný kočičí andílku, počkej na mne tam nahoře s ostatními kočičkami, které ode mne odešly. Nejsi tam sama, jako nejsi sama v mém srdci, ze kterého nezmizíš nikdy. Hanka
 
Dne 8. dubna 2010Obrazek dopoledne od nás navždy odešel starý Igorek. Na podzim ho kdosi vyhodil z auta a odjel. Igorek přišel s velmi podlomeným zdravím, snažili jsme se zachránit, co se dalo, spousta neduhů se skutečně vyléčila a Igorek si začal užívat krásného života, kdy se konečně stal opečovávaným mazlíčkem. Bohužel měl nevyléčitelně poškozené ledviny a přes všechnu péči se po čase začal jeho zdravotní stav i přes všechny léky zhoršovat. Statečný Igorek bojoval, ale prohrál.
Děkuji Ti, Igorku, že jsem s Tebou alespoň půl roku mohla být, děkuji za Tvou lásku. Taky jsem Tě milovala a nikdy na Tebe, dědoušku můj, nezapomenu.
 
Dne 18.3.2010 Obrazekbyla uspána želvovinová kočička Stázka - prohrála tím svůj boj s mokrou formou FIP.
 
Dne 8. 3. 2010 Obrazekv poledne zemřela na pražské veterinární klinice maličká něžná Nelinka. Krutý osud jí připravil velmi krátký život, který byl navíc většinu času vyplněn strachem, hladem, ústrky a zimou. Po její záchraně však jen měsíc jí bylo dovoleno těšit se z teplého láskyplného domova, ve kterém žila i se svou sestřičkou Norou, kde se mohla radovat ze spousty hraček a plných misek. Přes všechna opatření a péči mazlivá, vděčná a statečná Nelinka prohrála nerovný zápas s těžkou nemocí.
Miláčku malinký, měli jsme Tě moc rádi, věř, že na Tebe nikdy nezapomeneme. 
 
Dne 11. 2. 2010Obrazek časně ráno zemřel kocourek Radeček. V lednu byl odchycen, když ho někdo před Silvestrem vyhodil. Doma si užíval tepla, dobrého jídla, ač byl zpočátku plachý, rád hajal na křesle a hrál si s hračkami. Bohužel si s sebou z venku přinesl těžkou virovou chorobu, která přes veškerý boj a hospitalizaci se zhoršovala, až nad krásným Radečkem zvítězila. Radečku, Ty moje heboučké klubíčko, které jsi už umělo při hlazení vrnět, nikdy na Tebe nezapomenu. Byl jsi statečný a vděčný, ale nepřítel byl silnější.