Ozák

Plemeno evropský
Barva srsti černý
Pohlaví samec
Datum přijetí: 15.11.2018
Datum narození: 14.5.2018
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta    
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg

Prodělaná závažná onemocnění

   

Ozák se narodil 14.5.2018. Spokojeně si žil u své majitelky, ale ta odjela v polovině listopadu 2018 na dovolenou, kocourka předala na hlídání - a už si ho pak zapomněla vyzvednout. A tak Ozák zůstal. Když se smířil s tím, že už svou paničku neuvidí, začal se tulit ke své "hlídačce" a postupně se z něj stal úžasně přítulný, mazlivý a přátelský kocourek, který je však nerad sám, má rád pozornost a hru. Hlídačka si ho však nechat nechtěla a tak mne přes svou známou požádala, zda bych jí nepomohla, coby Kočičí naděje, domov pro Ozáčka najít.

Ozáček v krátké době, 23.3.2019 domov opravdu našel - a všichni jsme si mysleli, že to bude šťastný konec.

Jenže – po několika dnech ráno, 3.4.2019, mi zazvonil telefon a rozčilená nová majitelka Ozáčka mi sdělila, že už kocourka nechce, protože se nesnese s jejich pejskem ani s dětmi. A že má o všechny strach, neboť prý je kocourek agresivní. „Hlídačka“, u které Ozák bydlel a od které odcházel do nového domova, však už ho také odmítla s tím, že se umísťoval přes Kočičí naději, takže tam tak patří – tedy do útulku... Téměř celý den, nová majitelka mi volala nesčetněkrát, jsem se snažila nějak s majitelkou domluvit, ale ona si stála na svém, že už nemůže vydržet ani chvilku, že kocour musí pryč a že když ho ta „holka“ nechce, že ho dá do přepravky a tu hodí přes plot... To už jsem nevydržela a řekla jí tedy, aby kocourka sebrala a přivezla ke mně... 

Nezastávám se ani jedné z těch žen, protože žádné z nich na kocourkovi nezáleželo, pravděpodobně si obě vymýšlely - první, hlídačka, ač tvrdila, že je kocour naočkovaný, tak nic z toho pravda nebyla, do nového domova ho předala hned po kastraci  a operaci kýly, navíc rána byla zhnisaná a nezahojená, když jsem prosila novou majitelku, aby Ozáka alespoň dala naočkovat, když má přijít do depozita, začala na mě křičet, že do něj vrážet už peníze nebude, když ho již nechce.

A tak je Ozáček v depozitu,  neví, proč byl opět zrazen, neví, proč nemůže k ostatním kočkám, neví proč ho nikdo nemá rád... Nechala jsem ho na veterině vyšetřit, zkontrolovat jizvu, otestovat, nadstandardně naočkovat a začíná být lépe… I když se nejprve držel v ústraní, nyní již začíná pobíhat s ostatními po velké místnosti i po voliéře. Je sice ještě opatrný, ale velmi zvědavý a vůbec se nezdá být agresivní ani k nevydržení.

A jen poznámka na okraj - když ho noví majitelé ke mně přinesli, neměli ho v přepravce, ale v náruči - a žádných škrábanců jsem si opravdu nevšimla...

Ozak.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Ozák.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ozák2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

2100566086/2010

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

srnka@seznam.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

2100566086/2010

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.