Vikinka

Plemeno evropská
Barva srsti mouratá
Pohlaví samice
Datum přijetí: 4.2.2018
Datum narození: 4.2.2008
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta    
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg
Prodělaná závažná onemocnění    

Desetiletou mouratou kočičku Vikinku jsem do svého depozita přijala dne 4.2.2018. Vikinka žila dlouhé roky se svou milovanou paničkou, ale ta onemocněla a odvezli ji do nemocnice. Vikinky se ujala sousedka, avšak, když bývalá panička zemřela a neteř přišla byt vyklízet, sousedka jim kočičku vrátila s tím, že už se o ni starat nechce. Neteř však kočku také v žádném případě nechtěla, obvolala prý známé, ale nikdo o "obyčejnou" mourovatou, navíc desetiletou kočičku zájem neměl. Neteř odmítly i útulky a tak, když zavolala mně, řekla mi, že kočku musí vypustit k popelnicím, protože ona ji doma mít nechce... Zeptala jsem se jí, kde kočička teď je a otřásla jsem se hrůzou, když mi odpověděla, že ji má zavřenou v přepravce a tu i s kočkou na balkoně. V té zimě!!!

Nesnáším vydírání, ale už jsem se přesvědčila, že někteří, kteří takto podobně nebo i hůř vyhrožovali, že to pak skutečně udělali. A tak jsem kočičku přijala. Nešťastná mourinka hned zalezla do nejzazšího kouta, kde jsem se k ní nedostala, hrůzou jí tekly sliny, bála se pohnout. Když pak v noci přece jen vylezla, jeden z kocourů ji okamžitě zahnal zpět... Nesmírně jsem ji litovala a přemýšlela, co udělat. Jediné, co mne napadlo, bylo rozšroubovat nábytek, vyklidit samostatnou místnůstku, sloužící jako karanténa a Vikinku tam ubytovat. Vše se zdařilo, Vikinka postupně se osmělovala, přestala být v karanténě schovaná a nechávala se hladit... Jenže po čase jsem karanténu nutně potřebovala pro koťata,a tak Vikinka se musela přestěhovat do pokoje, kde je sice nejméně koček, ale jsou to mladí, rozpustilí kocouři, kteří Vikinku neustále otravují. Vikinka mne překvapila, jaká nádherná a mazlivá kočička se z ní stala a kdyby mohla být v klidu, třeba jen se staršími kočkami, byla by nesmírně spokojená. jenže to u mě nejde a pomalu začínáme být obě, Vikinka i já, zoufalé. Kočičí kluci Vikinku honí, otravují ji, když je na WC, lezou za ní do pelíšků..., ujídají z mističky, takže Vikinka uteče a nejí. Bojím se, aby Vikinka neonemocněla, všichni víme, co stres dokáže.

Proto ZOUFALE hledáme nový domov, kde by Vikinka mohla být sama nebo se starší kočičkou, v klidu a pohodě.

Je zcela zdravá, nenáročná, tichá a krásná, jistě má před sebou ještě spoustu let života - který by však měl být kvalitní a radostný a neměla by ho prožít v depozitu a ve stresu z otravujících kocourů.

PROSÍM, POMOZTE VIKINCE, odměnou všem bude její láska, věrnost a veliká vděčnost.

Vikinka na vás čeká v Hradci Králové.

Vikina.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Vikina2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

2100566086/2010

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

srnka@seznam.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

2100566086/2010

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.