Ruth

Plemeno evropská
Barva srsti tříbarevná
Pohlaví samice
Datum přijetí: 3/2016
Datum narození: 14.3.2018
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta    
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg
Prodělaná závažná onemocnění    

Tříbarevnou kočičku Ruth jsem přijala ve velmi špatném stavu dne 14.3.2018.
Její příběh je moc smutný. V neděli, 11.3., ji našel mladý muž ležet na silnici, zastavil auto a chtěl ji odsunout do příkopu, aby ji ostatní auta nerozjezdila, ale když ji nohou odsunul, kočička se pohnula. A tak ji naložil do auta a jel na veterinu. tam se dozvěděl, že kočička má přinejmenším přeraženou čelist a že bude potřebovat operaci. Na to pán neměl, tak šel k jinému veterináři a ten mu dal tablety ATB. Jenže - kočička samozřejmě nemohla jíst ani pít, natož si brát tablety. Pán byl dost zoufalý, nevěděl si rady a jeho matka to řešila na FB..., hledala někoho, kdo by pomohl - a někdo jí dal kontakt na mě. Napsala mi, ale až ve středu. Když jsem slyšela, v jak hrozném stavu už kočička je a že ji má mladý muž v kufru auta neví si s ní rady, hned jsem se s ním spojila, vyjednala jsem přijetí na "naší" klinice v Tiché ulici a úžasný pan doktor kočičku okamžitě operoval.
Kočička měla zraněný nos, nemohla dýchat, velmi zhmožděnou horní čelist, navíc se starším zraněním, které se již začalo hojit a zlomenou dolní čelist. Tu má nyní sdrátovanou, má na ní na obou stranách fixátor, který tam musí být tak 6 - 8 týdnů, drží dráty, než kost sroste. Ten se však musí 2x denně pečlivě vyčistit, protože pokud by tam zůstaly zbytky potravy, rána by hnisala.
Ve vesnicích, mezi kterými se kočička našla, bylo vše rozhlasem vyhlášeno, nikdo se však o ni nepřihlásil. Ale dle veterináře - i kdyby měla nějakého majitele, asi moc dobrý nebyl, protože horní čelist již byla také zlomena, ale neošetřena a začala srůstat křivě. S tím se již nedá nic dělat.
Kočička byla vděčná, ale zatím bolestivá, sama dlouho nemohla jíst, krmila jsem ji několikrát denně stříkačkou, velmi dlouho brala ATB a léky na bolest. Kromě dalšího měla ouška plná svrabu a byla nesmírně zablešená...a špinavá... Ale to je to nejmenší...
Říkala jsem si, že udělám vše, abych jí pomohla a vyléčila ji…
Naštěstí se Ruth hojila velmi dobře, po dvou měsících od první operace absolvovala operaci druhou, při níž jí byly vyndány dráty z čelisti. I tento úkon dopadl skvěle.

Ruth je již  3x naočkovaná, testovaná, ještě ji čeká kastrace a po hned po ní by mohla odejít do nového domova.

Ruth.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ruth2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

2100566086/2010

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

srnka@seznam.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

2100566086/2010

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.