Vikina

Plemeno evropská
Barva srsti mouratá
Pohlaví samice
Datum přijetí: 4.2.2018
Datum narození: 4.2.2008
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta    
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg
Prodělaná závažná onemocnění    

Desetiletou mouratou kočičku Vikinku jsem přijala dne 4.2. 2018

Vikinka žila dlouhé roky se svou milovanou paničkou, ale ta onemocněla a odvezli ji do nemocnice. Vikinky se ujala sousedka, avšak, když bývalá panička zemřela a neteř přišla byt vyklízet, sousedka jim kočičku vrátila s tím, že už se o ni starat nechce.

Neteř však kočku také v žádném případě nechtěla, obvolala prý známé, ale nikdo o "obyčejnou" mourovatou, navíc desetiletou kočičku zájem neměl. Neteř odmítly i útulky a tak, když zavolala mně, řekla mi, že kočku musí vypustit k popelnicím, protože ona ji doma mít nemůže, má dva pejsky...

Zeptala jsem se jí, kde kočička teď je a otřásla jsem se hrůzou, když mi odpověděla, že ji má zavřenou v přepravce a tu i s kočkou na balkoně. V té zimě!!!

Nesnáším vydírání, ale už jsem se přesvědčila, že někteří, kteří takto podobně nebo i hůř vyhrožovali, že to pak skutečně udělali. A tak jsem kočičku přijala.

Nešťastná mourinka nejprve hned zalezla do nejzazšího kouta, kde se k ní nedostanu, je ve skulině mezi válendami a stěnou, pod radiátorem, hrůzou jí tečou sliny, bojí se hnout... Nesmírně ji lituji, ale v této chvíli nemohu nic dělat, nemohu ji nijak uklidnit, nezná mne a nevěří mi... Mohu jen doufat, že se kočička zanedlouho osmělí, nají se a vyleze...

Po několika dnech jsem pro ni uprázdnila malou samostatnou místnost, kdy Vikinka začala konečně jíst, chodit na WC a přečkala tam dobu, než byla otestovaná a řádně, 3x, naočkovaná.

Nyní je již Vikinka ve velkém pokoji, z dalších koček sice vůbec radost nemá, ale alespoň už zná mě a zdá se být lepší. Prozatím však k umístění není, jedině někam sama, kde by měla trpělivého a láskyplného páníčka.

Vikina.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Vikina2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

2100566086/2010

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

srnka@seznam.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

2100566086/2010

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.