O nás


23.07.2013
Napsal: superadmin

Občanské sdružení Kočičí naděje vzniklo 1.1.2008. V době vzniku měla Kočičí naděje dvě depozita ve Východních Čechách. Počet depozit postupně narůstá, nyní o zvířátka pečujeme ve dvou velkých a cca deseti menších depozitech . Depozita se nacházejí především ve Východních Čechách, Praze, Středních Čechách, ale i na jiných místech ČR.

Staráme se především o opuštěné a týrané kočičky, v menší míře i o pejsky v nouzi. Ročně do naší péče přijmeme cca 500 koček a kolem 60 psů. Do nových domovů od nás odcházejí kočičky zdravé, očkované, odčervené, dospělé kočičky kastrované. Všechna zvířata jsou pečlivě prohlédnuta veterinářem. V nabídce máme kočičky všeho věku, jak malá roztomilá a rozpustilá koťátka různých barev a různé délky srsti, tak i klidné dospělé kočičky a kocourky. Můžete nás po domluvě nezávazně navštívit, třeba se jen podívat a pomazlit se.

Pokud si kočičku nebo koťátko od nás osvojíte a pak nastane situace, že se už dál o ně starat nemůžete, kdykoliv je přijmeme zpět.

Podmínky osvojení:

Každého zájemce o zvířátko nejprve seznámíme s podmínkami, na kterých při umísťování trváme, a prodiskutujeme s ním, zda je ochoten a schopen tyto podmínky dodržet. U každého vybraného zvířátka individuelně probereme jeho povahu, zvyklosti a nejvhodnější teritorium. Je možné také dle zájmu vybrat a doporučit vhodné zvíře.

Zájemce si zvíře odnese jenom v případě, že se nebude jednat o zprostředkované umístěni. Do nového domova je zvíře předáváno na základě předávacího protokolu. Při předání zvířete se osvojitel zavazuje ke kastraci ve vhodném věku (pokud už zvíře není kastrované) a k tomu, že pokud se o zvíře nebude moci v budoucnosti starat, vrátí je do péče OS Kočičí naděje. Dále se zavazuje k podáváni pravdivých zpráv o zvířeti dle dohody s předávajícím.

Příspěvek na veterinární ošetřeni kočky či kocoura je 300 Kč za kastraci a 400 Kč za vakcinaci. Za vakcinované kotě zaplatíte tedy 400 Kč, za dospělou vakcinovanou a kastrovanou kočku 700 Kč. Skutečné náklady jsou zhruba trojnásobné.

Prosíme, aby budoucí majitel přijel pro zvíře s vhodnou přepravkou a občanským průkazem.