Kočky v útulcích si rozdělí skoro 800 000 korun z Kočičího přání


21.07.2013
Napsal: superadmin


25. 5. 2013

Skoro 800 000 korun přinesla kočkám v útulcích jarní akce  na jejich podporu, jedna z dvou pravidelných každoročních akcí projektu Kočičí přání. Od 1. do 15. května přispívali dárci přes internet bezprizorním mickám na krmení, léčbu a další potřebné věci. Způsobů jak přispět bylo několik. Zaplacení nebo zakoupení konkrétního dárku, zaplacení zdravotního testu a příspěvek na velký projekt libovolné organizace. Pomoci mohli také přisypávánám peněz do mističek. Za peníze „v mističkách“ útulky nakoupily to, co kočky potřebují nejvíce - stelivo a krmivo.

Dárek dostalo 800 koček z 29 organizací, z nichž některé mají odnože ve více krajích České republiky a starají se někdy i o více než 100 zvířat. Letos přibyla nová, méně známá sdružení, kterým tato akce pomáhá se zviditleněním. Kočičí koleda je největší internetovou sbírkou na pomoc kočkám v péči občanských sdružení u nás. Nejčastější kočičí přání zahrnovala kvalitní granule, konzervy, měkké pelíšky a příspěvky na léčbu. A protože jaro je obdobím mláďat, měly svá přání i březí kočky a sotva narozená koťata. Několik se jich narodilo i v průběhu samotné akce. Další kočky díky akci našly nový domov.

Útulky děkují dárcům za úžasnou podporu v době, kdy začíná nejtěžší práce. S jarem přichází do útulků mnoho vyhozených koťat i dospělých koček a zároveň s příchodem léta a dovolených klesá tradičně zájem o jejich adopci. Získané prostředky budou tedy vděčně a beze zbytku využity. Další kolo Kočičího přání proběhne opět o vánocích.