Eny

Plemeno britská
Barva srsti modrá
Pohlaví kočička
Datum přijetí: 15.5.2020
Datum narození: 8.5.2010
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta Provedení Výsledek
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg
Prodělaná závažná onemocnění/Další vyšetření Proveden i test i sono vyšetření na HCM, vše negativní. Biochemický i hematologický rozbor krve v pořádku.  

Nádherná britská kočička Eny byla do královéhradeckého depozita přijata po úpěnlivých prosbách mladé paní, která si kočičku převzala od své zemřelé babičky. A ta si ji zase vzala před čtyřmi roky z místa, kde byla týrána... Eny je deset let.

U mladé paní byla kočička jen několik dní, však  zůstat u ní nemohla, protože má tříměsíční miminko, které se prý začíná plazit po bytě a dle jejích slov je kočička velmi zlá, takže má strach, aby miminku neublížila.

Vím, že britky bývají dost často nepříjemné - a tato chuděrka má za sebou navíc veliké změny a stresy. Nechala jsem se tedy uprosit a kočičku jsem přijala, i když jsem věděla, že to bude pro ni i pro mne těžké.

Hned jsem s  ní absolvovala veterinu, protože očkování bylo tři roky propadlé a neměla ani žádné testy. Eny se sice zlobila, ale vyšetření krve, testování i důkladné vyšetření srdce na HCM zvládla celkem dobře. 

Doma první den seděla pod rozloženou sedačkou, kde měla vše potřebné - a syčela a vrčela. Bylo mi jí nesmírně líto. Avšak Eny překvapila, hned druhý den vylezla, nejprve se usadila na okně, pak se šla podívat do voliérky, kde strávila odpoledne. A třetí den se již procházela po pokoji a vyskočila i na vysokou skříň. Konečně jsem taky vypátrala, co by jí přišlo k chuti - a ona se skutečně do jídla pustila.

Přítulná zatím není, když ji chci pohladit, tak sice nastaví hlavičku, ale pak si všimne, že nejsem ta její babička a zasyčí na mě. Ale to je normální chování

Má velkou radost z vývoje situace a není důvod, proč té krásné zklamané kočičce nezačít hledat nový domov. Nejlepší by to bylo u starších lidí, kde již nejsou malé děti ani další kočky. Navíc bude potřeba velké trpělivosti a empatie  a hlavně, aby to již bylo skutečně poslední stěhování.

Enynka na vás čeká v Hradci Králové.

Eny.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Eny2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Eny3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Eny4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Eny5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

2100566086/2010

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

2100566086/2010

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.