Barack

Plemeno evropský
Barva srsti černý
Pohlaví samec
Datum přijetí: 1/2017
Datum narození: 2005 - 2011
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta Provedení Výsledek
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg

Prodělaná závažná onemocnění

   

Nemocného kocourka Baracka, posledního žijícího ze čtyř žambereckých bratříčků, si virtuálně adoptovala skvělá ing. Tereza Fišerová, bývalá virtuální panička stařičkého Žambíka. Mnohokrát děkujeme.

Barack, jeden ze čtyř starších, kocourků, které jsem si přivezla v zimě 2017 ze Žamberka, má za sebou smutný příběh…
Páníček zemřel a v domečku zůstalo 9 kočiček. Sedm  starších, mezi nimi i černý Barack a dvě mladé želvinky...

U těch starších nikdo nebyl schopen říci, kolik let jim opravdu je. Přítelkyně starého pána tvrdila, že kolem patnácti let, veterinář s tím ale nesouhlasil, říkal, že jsou jen hodně zanedbaní. Teď po pobytu v depozitu  a po všech léčebných zákrocích samozřejmě už kluci vypadají úplně jinak... 

Původně jsme si mysleli, že by kočičky mohly být v domečku dál, s přítelkyní pána, když budeme dodávat krmení. Jenže - při další návštěvě, kdy jsme dovezli konzervy a granule, jsme zjistili, že se s kočičkami něco děje, že jim někdo ubližuje... Měly modřiny, otoky... Proto bylo jasné, že musí z domečku, kde prožily celý život, pryč…

A tak se do Hradce přestěhoval Bucifálek, Barack, Buráček a Žambík…

Při vyšetření na veterině se zjistilo, že Barack měl zvýšené bílé krvinky, v tělíčku probíhal zřejmě nějaký zánětlivý proces, po dobrání ATB byl také objednán na revizi dutiny ústní. Zpočátku velmi zvracel. Po absolvování léčby a revizi ústní dutiny, která byla provedena v narkoze, se kocourek postupně se vyrovnal s přemístěním, začal pěkně jíst a rád si chodil užívat  sluníčka do voliéry.

Doufala jsem, že již bude zcela zdráv a tak byl postupně testovaný, naočkovaný, odčervený. Jenže po čase začala Barack hubnout – a bohužel se zjistilo, že má zánět střev… Nejedl, tekla z něj krev... Opět strávil spoustu dní na veterině, kde se z nejhoršího dostal. v léčbě jsme pokračovali i doma.

Barack je však bojovník, ze všeho se dostal a nyní je z něj sice starý, ale stále mazlivý a vstřícný kocourek. Již má podruhé "opravené“ zuby - po druhém zákroku mu již v pusince skoro nic nezbylo.

Bohužel v současné době má Barack nemocné ledviny, a tak hubne a málo papá. Je mi z toho velice smutno, věřím však, že s námi ještě, i při svém věku, nějakou dobu zůstane. Mám ho moc ráda.

Nešťastný Barack má velmi těžce nemocné ledeviny, musí mít dietu a brát léky, takže umístění již nepřichází v úvahu...

Barack.jpg

 

Barack3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

5929191339/0800

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

5929191339/0800

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.