Ementál

Plemeno evropský
Barva srsti rezatobílý
Pohlaví samec
Datum přijetí: 5/2018
Datum narození: 2014
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta    
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg
Prodělaná závažná onemocnění

Kocourka, kterému jsem začala říkat Ementál podle vesničky Syrovátka, kde ho někdo před dvěma roky v lese vyhodil, jsem přijala 4.5.2018. V ten den ráno mi zavolala paní, že je u nich na vesnici už dva roky kocourek, že nikomu nepatří, že sice kocourka občas někdo nakrmí, ale teď že už vypadá hrozně špatně, je strašně hubený, plný klíšťat, má špatné oči a hroznou srst, že je potřeba, aby mu někdo pomohl. Ona že nemůže, že už kocoura doma má a na léčení nemá peníze...Totéž napsala i na FB.

V první chvíli jsem nevěděla, co dělat, protože mám doma přeplněno a především se jedná o staré marody, že jsem nevěděla, kam ho dát... Ale to paní nezajímalo, ona prostě pomoci nemůže... Na FB mezitím nastal obvyklý kolotoč - sdílení, rady, ale žádná nabídka alespoň dočasky... A jako vždy  - i přes přeplněnost mého depozita - jsem na kocourka stále myslela a s paní jsem byla raději v kontaktu... I když mi její nezájem nešel do hlavy, nedávno si totiž opatřila kastrovaného kocourka z jednoho útulku, místo, aby pomohla tomuto chudákovi...

Paní mi sdělila, že neví, kde kocour je, že ho nemůže najít. Ale kolem deváté hodiny večer mi najednou volalo pohotovostní číslo z naší veteriny a pan doktor mi sdělil, že tam jakási slečna přivezla nějakého zdevastovaného kocourka - a co že s ním... a hlavně, kam s ním... To bylo pro mne velké překvapení, protože paní mi ani nedala vědět, že se kocour objevil a že ho předala jedné slečně, aby ho dovezla do Hradce. Slečna jela rovnou na veterinu... Co jsem už mohla dělat? S panem doktorem jsem se domluvila na ošetření, testech, biochemickém a hematologickém rozboru krve a na ubytování do druhého dne.

Dnes, 5.5., jsem dopoledne pro kocourka na veterinu došla a z veteriny ho přinesla domů. Měl hrozné oči, byl pokrytý klíšťaty, která ale po přípravku z veteriny začala brzy chcípat, byl vychrtlý, začervený, měl svrab. Po vyšetření krve se zjistilo, že má i horší ledviny - ale to může být i tím, jak byl dehydrovaný a hladový... Byl pochopitelně nevykastrovaný, prostě tam, kde se pohyboval již dva roky, pro něj neudělali nic... Nejprve chvíli žil v kleci, bral ATB, kapalo se do očí, tahala se klíšťata. Za týden jsem s ním šla na kontrolu a byl objednán na kastraci. Po kastraci musel být opět kvůli ledvinám několik dní hospitalizován.

Nyní je už testovaný, očkovaný, kastrovaný, odčervený a neuvěřitelně se změnil. Z placatého kocourka na umření se stal velký a tlustý krasavec, nikdo by v něm toho chudáka ze Syrovátky již nepoznal. Ementál žije šťastně s námi v bytě s velkým balkonem a obrovskou voliérou, mazlí se a je moc spokojený. A jak se celkově zlepšil jeho stav, zlepšily se i ledviny.

Nyní bohužel prodělal velmi těžkou operaci, kdy mu musel být odstraněn penis a vytvořen nový vývod. Kocourek je však velmi statečný, i když léčení a hospitalizace již trvá hodně dlouho. Ale zase se stal miláčkem veterinární kliniky. Jakmile bude Ementálek v pořádku, přesune se z virtuální adopce do nabídky a i on bude hledat nový domov.

Ementál5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ementál7.jpg

 

 

 

 

 

Ementál3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

2100566086/2010

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

2100566086/2010

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.