Hujer

Plemeno evropská
Barva srsti mouratý s bílými znaky
Pohlaví kocourek
Datum přijetí: 15.3.2022
Datum narození: cca 2018-2020
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta Provedení Výsledek
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg
Prodělaná závažná onemocnění operace nožiček  

Dne 15. 3. 2022 jsem do královéhradeckého depozita přijala nešťastného kocourka Hujera. Od své známé, která byla v HK navštívit maminku, jsem se dozvěděla, že Hujerovi před půl rokem zemřela panička a pán kocourka vyhodil ven. Kocourek běhal po okolí a žebral jídlo, to mu lidé občas dali, ale spíš ne. Známá mi napsala, že kocourek je zřejmě nějak nemocný, protože za sebou stále zanechává krvavé stopy. Nikdo nechtěl pomoci, ale nakonec, po čtrnáctidenním vyjednávání, byl odchycen a přijel ke mně. Když jsem se mu podívala na nožičky, zhrozila jsem se, na obou zadních nohách byly na polštářcích obrovské nádory, pokryté krví a hlínou.
Na veterině jsem se dozvěděla, že se jedná o velmi vzácnou pododermatitidu. Hujerkovi byly obě zadní nožičky odoperovány, dlouho se léčil, jenže po měsíci se to samé objevilo i na předních nožkách. Kocourek měl 41°C teploty, tekla z něj krev a naříkal. Neprodleně byl opět hospitalizován a opět se operovalo – tentokrát obě přední nožičky. A nastal opět další boj o život nešťastného, hodného kocourka.

Nyní je již kocourek v pořádku, jen zatím každý měsíc s ním chodím na injekci.

Je nesmírně hodný, vděčný, vstřícný ke kočkám, pejskům i lidem, naprosto bezproblémový. Tak hodný kocourek, i když má za sebou velké utrpení, se vidí málokdy.

Hledám pro něj zabezpečený domov bez možnosti výběhu ven, doma může být coby jedináček nebo i s další bezproblémovou nedominantní kočičkou.

Hujerek na vás čeká v Hradci Králové.

Hujerek domov stále hledá... ALE... Aby toho nebylo málo na tak hodného kocourka, nedávno jsme vyšetřením na veterině zjistila, že má Hujerek těžkou cukrovku. Proto jsem mu okamžitě začala píchat 2x denně inzulín. Odezva byla okamžitá - z hodnoty 30 nastalo za několik dní snížení na 9,3... Léčení pokračuje, ale na rozdíl od člověka nemusí být doživotní. Navíc Hujerek je i při této komplikaci moc hodný, trpělivý, prostě výjimečný.

I když stále doufáme, že pro tak bezvadného kocourka se třeba domov někdy najde, zatím ho zařazuji do virtuální adopce, která by mi jistě velmi pomohla svým příspěvkem na léky.Hujer zdravý.jpg

Hujer na škrabadle.jpg

Hujer.jpgHujer tlapky.jpgHujer 2.jpg

Hujerek přední tlapky.jpg

Hujer přední tlapky.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

5929191339/0800

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

5929191339/0800

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.