Johanka

Plemeno evropská
Barva srsti mouratobílá
Pohlaví kočička
Datum přijetí: 21.8.2023
Datum narození: 2021
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta Provedení Výsledek
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg
Prodělaná závažná onemocnění zánět a zúžení jícnu  

Dne 21.8.2023 byla královéhradeckým depozitem přijata těžce nemocná drobná kočičí máma Johanka. Před přijetím do depozita strávila 14 dní na veterině, kde prodělala dvě operace a nakonec jí ještě musela být voperována žaludeční sonda. Majitelky mi volaly s tím, že ji po několika porodech daly vykastrovat, že kastrace je zcela zruinovala a kočička má ještě velkou kýlu, proto ji mají již objednanou na utracení. Mně i na veterině bylo řečeno, že už do ní nedají ani korunu. Když jsem se to dozvěděla, uprosila jsem je, aby kočičku dovezly na "moji" veterinu, tam byla přijata a ujal se jí úžasný veterinář, který ji hospitalizoval. Nejprve se zdálo, že kočička, až na uskřinutou kýlu je zdravá. Dle veterináře se to mohlo i stát tak, že kočičku někdo nakopl nebo s ní praštil o zem. Ale kočička, které jsem dala jméno Johanka, stále zvracela i po operaci a bylo zjištěno těžké onemocnění jícnu.

Nyní je již v bezpečí depozita, majitelky se o ni nezajímají. Bohužel stále má velké problémy, papat může jen konzervičky s pěnovou strukturou, po všem ostatním - i po paštikách - zvrací. Ale na lidi, i přesto, co prožila, nezanevřela, nechává se ode mne hladit a zdá se být spokojená. 

Johančin stav se tedy dočasně zlepšil, jedla, i když pouze kašovitou stravu.

Ale nyní musím, bohužel, napsat, že se Johančin zdravotní stav velmi zhoršil, už v sobě nedokázala udržet ani tu nejjemnější stravu, proto byla přijata 4.12.23 na kliniku a hospitalizována. Podrobila se dalším několika vyšetřením, nejprve byly pořízeny RTG snímky s kontrastní látkou a bylo zjištěno, že Johanka má, bohužel, v té nejhorší části jícnu v oblasti srdce značné zúžení a po endoskopickém vyšetření potvrzeno, že výrazné zúžení zasahuje až k oblasti vstupu do žaludku.

Byla tedy provedena dilatace jícnu pomocí endotracheální tuby a nyní budeme čekat, zda bude Johanka schopna přijímat potravu. Po 14 dnech se budou muset RTG snímky s kontrastní látkou opakovat a rovněž tak v budoucnu se bude muset několikrát zopakovat roztažení jícnu – pokud to nyní bude fungovat.

Čekají nás tedy bolestná a vůbec ne jednoduchá vyšetření – a určitě ne ani levná, proto každý příspěvek od soucitných lidí samozřejmě pomůže.

AKTUÁNĚ únor 2024: V lednu 2024 podstoupila poslední vyšetření, kdy už jícen nebylo potřeba roztahovat a od té doby je Johanka zatím zcela v pořádku, papá a nezvrací.Johanka.jpg

 

 

 

 

 

 

Johanka3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Johanka4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Johanka2.jpg

 

 

 

 

 

 

Johanka5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Johanka6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Johanka7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

5929191339/0800

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

5929191339/0800

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.