Mirda

Plemeno evropská
Barva srsti rezatý s bílými znaky
Pohlaví kocourek
Datum přijetí: 5.4.2020
Datum narození: 6.4.2019
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta Provedení Výsledek
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg
Prodělaná závažná onemocnění operace nohy  

Mirdu virtuálně adoptovala laskavá paní M.Továrková. Mnohokrát děkujeme.

Ani v koronavirové karanténě se nepřestávají dít kočičkám špatné věci...
Těžce zraněného kocourka, který velmi hlasitě brečel pod jedním z aut na Slezském předměstí, jsem do svého královéhradeckého depozita přijala 5.4.2020. Moc lidí tehdy po ulicích nechodilo, ale ty, kteří přece jen přešli kolem, plačící kocourek nezajímal. Až jedna paní, která se lekla, že se jedná o jejího rezáčka, se na kocourka podívala a hned mi volala, že je asi zraněný. I když byl na veterině omezený provoz a jen pohotovost, přesto byl kocourek ihned vyšetřen - a výsledku jsem se zhrozila já i doktor. Kocourek, kterému říkám Mirda, měl otevřenou zlomeninu nohy, kost mu čouhala ven a zranění vůbec nebylo čerstvé. Prý takto nesmírně trpěl už delší dobu, nejméně měsíc...
V neštěstí měl Mirda ale i štěstí, protože na veterině měl právě službu ten nejlepší operatér, který Mirdu hospitalizoval a hned druhý den ho operoval. Když jsem s panem doktorem telefonovala, slyšela jsem, jak moc tam Mirda pláče...Pan doktor říkal, že bude zřejmě potřebovat i implantát.
Operace byla velmi náročná - a jak mi řekl pan doktor, rána byla stará, svaly kolem lopatky už atrofovaly a poblíž rány se objevily nežádoucí srůsty, které bylo potřeba rozvolnit. Dne 8.4. jsem si Mirdu přinesla z veteriny domů - a podávala jsem 2x denně ATB. Ze začátku mne chtěl Mirda u toho zabít, ale postupně se umoudřil, viděl, že to nejhorší, co ho ode mne čeká, je jen podávání léků - a začal se nesmírně mazlit.

Bohužel za několik dní, 20.4., se Mirda musel podrobit další operaci, která byla skoro stejně náročná, jako ta první.
Všimla jsem si, že Mirda víc kulhá a nožičku má ohnutou víc, než dříve a stále velmi napuchlou. Pan doktor mu ji zrentgenoval a konstatoval, že jedna kost se posunula - to by sice v této chvíli tak nevadilo, pokud by to ale zůstalo i nadále stejné. Jenže hrozilo reálné nebezpečí, že kost by se posouvala dál a noha by se nesmírně zkracovala. A tak Mirda rovnou na veterině zůstal a hned šel "na sál".
Mirda, statečný kocourek, sice musí zůstat v kleci, aby si při chůzi a eventuálním lezení na škrabadla neublížil, to ho sice moc nebaví, ale chuť k jídlu naštěstí neztratil. Navíc jsem se dozvěděla, že Mirdovi někdo rozkopal pusinku, zlomená čelist už sice srostla, ale špatně a zoubky trčí jinak, než by měly... Naštěstí to Mirdovi při jídle nevadí ani ho to už asi nebolí, protože s tímto se nic už dělat nedá.

Mirda v kleci strávil velmi dlouhou dobu, protože byla na místě opravdu obrovská opatrnost, aby si neublížil. Průběžně jsme spolu chodili na kontroly a kontrolní rentgeny...

Dne 3.6.2020 jsem byla s Mirdou na dalším, jak jsem doufala, již posledním  kontrolním rentgenu. Zatímco jsem si prohlížela s panem doktorem rentgenové snímky, Mirda se předváděl coby kocourek do mne totálně zamilovaný, neustále se o mě třel, láskyplně mne pusinkoval, bral si mou ruku do tlamičky a tulil se, okouzlil veterináře i sestřičky...
Ale ta hlavní a nejdůležitější zpráva byla, že kost srostla, sice je kratší a kolem spoje se vytvořila další kostní hmota - a Mirdík bude kulhat, ale pod dohledem už krásně kulhavě běhá a skáče, takže byl objednán na 8.6. na tu poslední (SNAD) operaci, kdy mu budou z tlapičky vyndána všechna zpevňovací "železa" a odstraněna zevní fixace.

A tak se i stalo. Mirdíček 8.6., přesně dva měsíce po prvním příchodu ke mně do depozita, úspěšně zvládl třetí, věřme, že už poslední operaci. Po operaci ho nožička ještě hodně bolela, kulhal, nedokázal nikam vyskočit - ale měl to už za sebou!
Nožička zůstane kratší, zůstane i pravděpodobně i slabší kulhání a nebude ji moci protáhnout, ale věřím, že po čase přestane bolet a z Mirdy bude zase šťastný kocourek.
Po třetí operaci ještě bral ATB a léky na bolest - ale i to jsme vydrželi, protože vítězný cíl se kvapem blížil.

A již je zde... ATB jsou dobraná, Mirdík krásně běhá, kulhání není skoro znát. A tak může Mirdík začít hledat ten nejlepší domov pod sluncem, kde ho budou mít všichni rádi...

Mirdík je kastrovaný, testovaný, nadstandardně naočkovaný, odčervovaný. Samozřejmě čistotný, NESMÍRNĚ MAZLIVÝ A VDĚČNÝ, milující. Je zcela bezproblémový, o další zvířátka se mírumilovně tře a s lidmi se mazlí.

Umístím ho jen domů, bez možnosti výběhu ven, doma musí být zabezpečená okna i balkon.

Statečný zázrak Mirdík na vás čeká v Hradci Králové.

AKTUÁLNĚ: Mirdíček už byl jednou umístěn, nový domov byl sice úžasný, ale Mirda se tam tak trápil a naříkal, že ho noví páníčci museli přivézt zpět. A TAK MIRDA ZŮSTÁVÁ V DEPOZITU, KDE JE ŠŤASTNÝ.

Mirda.jpg

 

Mirda4.jpg

Mirda3.jpg

 

Mirda2.jpg

Mirdova noha.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

2100566086/2010

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

2100566086/2010

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.