Silvínek

Plemeno evropský
Barva srsti mourovatý
Pohlaví samec
Datum přijetí: 1.1.2008
Datum narození: 12/2007
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta slepý  
Vakcinace ano  
Kastrace ne  
Testy FELV/FIV ano negativní
Prodělaná závažná onemocnění vyoperované oči  

Slepého kocourka Silvínka si virtuálně adoptovala laskavá paní Jana Hótová

Miláček našeho depozita Silvínek je slepý kocourek, který se k nám dostal jako malinké, asi třítýdenní kotě v roce 2008 na Nový rok. Byl nalezen v lese s těžkou infekcí celého těla a z očiček mu již vytékal sklivec. Nikdo nevěřil, že se Silvínek uzdraví, ale statečný kocourek bojoval a vyhrál. Sice nemá očička, musela mu být vyoperována, má jen jednu plíci, chronickou těžkou rýmu a další handicapy, ale je veselý, úžasný, je to náš milovaný zázrak. Svůj život prožívá v depozitu, protože (vzhledem ke všem zdravotním i tělesným handicapům) se nehodí k umístění. Nevím, kolik času má Silvínek před sebou, nevím, jak bude pokračovat jeho léčení, zda budeme i nadále zvládat infekci v jeho dýchacích cestách, která je téměř na všechna ATB rezistentní, nevím, co bude dál. Pro tento okamžik však vím, že jeho záchrana stála za to, jsem šťastná, že jsem se nevzdala, nenechala zdeptat a odradit. Mám tu před sebou krásného kocourka, který u nás mnoho let žije svůj šťastný a plnohodnotný život, který za námi běhá jako pejsek, velmi rád se chová, objímá nás a dává pusinky. A od ostatních kočiček se liší pouze tím, že má svá očička neustále „zavřená“.
Velmi rád s námi chodí na zahradu, kde za našeho dozoru leze po stromech, úspěšně chytá motýly a prohání ostatní kočičky. Troufne si i na štěně, když je nadmíru dotěrné. Samozřejmě i zlobí, jako každý miláček.

Jenže - neštěstí nechodí po horách, ale po lidech i kočičkách... Milovaný Silvínek začal hubnout. Hned jsem s ním běžela na veterinu a po všech vyšetřeních a biopsii se zjistilo, že náš chlapeček má v bříšku nádor... A teď nastává otázka, co dál. Zda podstupovat chemoterapii, která však nikdy u koček nevede k vyléčení nebo léčit jinak. V každém případě však udělám vše, abych Silvínkův život ještě prodloužil - ale hlavně, aby i při léčbě netrpěl, aby ho život těšil a byl pro něj, dokud to půjde, krásný a radostný.

Silvínek 2009.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Silvínek.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silvínek před vánočním stromečkem.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Silvínek2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Silvínek3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Silvínek4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Silvínek5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Se Silvíkem.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

2100566086/2010

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

2100566086/2010

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.