Strejda

Plemeno evropský
Barva srsti mouratobílý
Pohlaví samec
Datum přijetí: 1/2013
Datum narození: 2010
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta    
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV    
Prodělaná závažná onemocnění    

Kocourka Strejdu k nám dovezla MP na konci ledna 2013. Tehdy byl zhruba tříletý...

Kocourek přišel silně kulhající, s roztrženým uchem, špinavý, zablešený… Na přední nožičce měl zastaralou rozsáhlou flegmonu, která byla velmi bolestivá. Bála jsem se, že kocourek o nožičku přijde. Hlavní problém ale byl především v tom, že se Strejda nechtěl nechat ošetřovat, bál se a bojoval. Později jsem se dozvěděla, že zdevastovaný Strejda paničku měl, ale ta zemřela a příbuzní se slovy – „kocour přece není náš“ ho nechali osudu. A tak nevykastrovaný Strejda venku bojoval o holý život. Během času a vzájemného strachu – báli jsme se jeden druhého – si Strejda na mne začal zvykat, začal mi přibíhat naproti, třel se mi o nohy, až se nakonec nechal pochovat. Nožička se zázračně vyléčila, po velké ráně není ani stopy, Strejda se nechal naočkovat i odčervit. Stal se z něho nádherný mohutný kocourek, přítulný a vstřícný, který neměl problém ani s dalšími kočičkami. Dobrá věc se tedy podařila a Strejda byl připraven hledat nový domov, kde ho budou mít rádi a kde už ho nikdy neponechají osudu.
Nový domov se našel, Strejda se spřátelil s „domácí“ kočičkou a zpočátku ho všichni chválili… Jenže… Něco se stalo a Strejda prý začal být útočný na svou paničku – a tak musel zpět do depozita, kde je dodnes.
Strejda je nadstandardně naočkovaný, odčervený, vykastrovaný a čistotný. Jenže je náladový, chce se mazlit, chvíli se tulí – a pak kousne… Sice ne moc, já jsem už na jeho chování zvyklá, ale neznámí lidé se ho bojí. A tak je Strejda i ve virtuální adopci, protože zatím trvalý zájemce se ještě nenašel…

S velkou lítostí a nesmírným smutkem oznamuji, že kocourek Strejda dnes, 13.4.2022 ve 21.17 hodin vydechl naposled. Sbohem, miláčku, milovali jsme tě.

Strejda.jpg

 

Strejda2 .jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

5929191339/0800

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

5929191339/0800

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.