Aktuality

aktualita
11.10.2015

Pohlaď kočce (d)uši

V pátek 13.11.2015 od 19:00 se koná již 4. ročník benefičního koncertu "Pohlaď kočce (d)uši". Vystoupí sólisté taneční školy EMOTION DANCE a ChANSOU TRIO COUCOU představí oblíbené francouzké šansony. Cena vstupenky 90 Kč. Místo konání - Divadlo 29, Pardubice.


aktualita
28.09.2015

Kalendář 2016

Kalendář pro rok 2016 stojí 150 Kč. Objednávky přijímáme na mailu kocicinadejeaukce@seznam.cz

Rok se s rokem sešel a opětovně jsme se zamyslely (ano, jsme samé ženy) nad kalendářem pro rok 2016.

Letos jsme zvolily osvědčený a asi nejoblíbenější stolní kalendář velikosti A5. Vrchní list je křídový – ostatní listy jsou upravené tak, aby se na ně daly bez problémů psát poznámky. Přemýšlely jsme, jakou formu obrázků letos zvolit, a nakonec jsme se rozhodly pro skici kočiček.

Kalendář tvoříme každý rok hlavně proto, abychom si vydělaly nějaké peníze pro provoz našich depozit. Udržet kvalitu péče o zvířata v depozitech stojí každý měsíc nemalé finanční prostředky, z nichž zhruba dvě třetiny zaplatí příspěvky našich příznivců a další třetinu naše rodinné rozpočty. Mohly bychom sice vzít méně potřebných, opuštěných tvorečků a „dát“ do depozitování „jenom“ svoji pracovní sílu a prostředí svých domovů, ale žádné naší depozitářce to nedá, když ví, jaký obrovský přetlak opuštěných koček je, a že se většině ani nedostane pomoci – protože, i když vznikají stále nové spolky na ochranu zvířat, tak počet nezodpovědných lidí, kteří nekastrují a vyhazují zvířata, kde se jim jenom zamane, je minimálně stejný, pokud dokonce nenarůstá Emotikona frown

Koupí kalendáře podpoříte naši činnost a pomůžete nám pomoci dalším opuštěným zvířatům, která čekají na pomoc na ulici, v příkopech, v polích, v lesích, v kontejnerech…

Jako každý rok informace o zisku z kalendáře – náklady na výrobu kalendáře (tiskárna) jsou zhruba 50 Kč – tudíž na naši činnost připadne 100 Kč, které budou jako vždy beze zbytku věnovány našim kočičím svěřencům.

Kalendář pro rok 2016 stojí 150 Kč. Objednávky přijímáme na mailu kocicinadejeaukce@seznam.cz

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat ....

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153112390522393.1073742414.269748252392&type=3

 

 

 

 


aktualita
25.02.2015

Kočičí mýdla na prodej

Ve prospěch našich svěřenců vyrábíme a prodáváme kočičí mýdla - nabídka zde

Jak nám můžete s prodejem mýdel pomoci?
1. objednat si pro sebe a nebo své známé
2. vzít si mýdla do komise - tzn. pošleme mýdla. Vy je prodáte buď v okruhu svých známých a nebo ve Vašem eshopu, nebo obchodě - a po skončení prodeje nám peníze zašlete na náš transparentní účet - vystavení faktury není problém.
Zazněla i otázka jaký je zisk z jednoho mýdla, nebo-li kolik jde na opuštěná zvířata - podle velikosti formy jsou výrobní náklady na mýdlo do 20 Kč :)
Objednávky prosím buď na stránce do zpráv a nebo na mail cymb@seznam.cz
Také bych tady chtěla moc poděkovat paní Nevšímalové - mé "majitelce" za zakoupení většího množství forem Emotikona smile.


aktualita
15.02.2015

Výroční zpráva za rok 2015

http://kocicinadeje.cz/pribehy-clanky/vyrocni-zprava-za-rok-2014


aktualita
14.12.2014

Strom splněných kočičích přání

Strom splněných kočičích přání přináší další kočičí vánoce

Od 14.prosince do Tří králů můžete pomoci kočkám v útulcích, aniž byste se kvůli tomu museli odlepit od počítače. Naopak, vaše přítomnost u obrazovky a klávesnice je více než žádaná. I letos se koná již tradiční internetová sbírka na podporu koček v péči mnoha organizací na ochranu koček z celé České republiky. Kočky, kocouři a koťata si přejí krmení, pelíšky, léky a velká část z nich i nové domovy.

Akce „Strom splněných kočičích přání“ má za cíl podpořit organizace pečující o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Na stránce www.kociciprani.cz naleznete profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak vyberete konkrétní zvíře, jehož příběh vás zaujme, nebo které třeba pochází z vaší oblasti. Dárek mu lze zakoupit a poslat přes e-shop, donést osobně anebo peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Každý dárce dostane na konci akce fotografii „své“ kočky s dárkem a může ji také zajít navštívit.

První kolo akce, Vánoce 2010, přineslo do útulků 96 000 korun. Další roky zájem o akci prudce stoupal. Výsledkem toho byla částka kolem 1 600 000 korun v roce 2013, což pro zúčastněné organizace znamenalo výrazný příspěvek do jejich rozpočtu. Každé kočce je možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku - tedy přispět na krmení a stelivo, případně zakoupit zdravotní balíček. Také můžete podpořit jeden velký projekt od každého útulku.

Účastnící se organizace z celé České republiky, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena pouze z darů jejich příznivců. Nejedná se o útulky financované městy, proto je každá pomoc velmi vítaná. Většina koček čeká na nový domov v takzvaných depozitech, tedy v běžných domácích podmínkách s individuální péčí.

Pořadatelem je Devět životů o.p.s., veškerou práci kolem akce vykonávají její členové a dobrovolníci zdarma, tím pádem jde opravdu každá koruna tam, kde je potřeba – kočkám.

Kočky ocení plnou misku, ale nevědí, díky komu je plná. Zato lidé, kteří se o ně starají ano, a po každém kole akce doslova zaplní facebookové stránky akce a mail poděkováním dárcům. Finanční podpora získaná během této akce jim umožní zaplatit náročnou operace zvířat, nakoupit kvalitní krmení, případně udělat si zásoby krmení na několik týdnů dopředu. Alespoň chvíli nemusejí řešit, kde seženou prostředky na provoz a mohou se plně věnovat péči o kočky. Mnoho z nich kočkám věnuje skoro všechen volný čas a nezná slovo dovolená. Po příchodu z práce je čeká kolotoč – veterina, úklid, odchyty, umisťování, propagace, shánění peněz – práce, která nikdy nekončí. Vlastní strom splněných přání nemají, ale určitě je potěší pěkné vánoční přání. Zkuste si na ně během vánoc také vzpomenout.

Proč to děláme? Protože máme rádi kočky. A co vy, pomůžete nám splnit jejich přání?

kontakt:

Františka Kernová

kociciprani@devet-zivotu.cz

602 25 88 75

Více na:

www.kociciprani.cz

www.devet-zivotu.cz