Aktuality

aktualita
17.05.2016

Báseň pro Silvínka

Báseň pro Silvínka - dražba obrazu

aukce trvá po dobu výstavy od 23. 5. 2016 /od 18:00/ do 1. 7. 2016 /do půlnoci
vyvolávací cena je 1 Kč
číslo účtu: 2100566086/2010
Přihazuje se na této facebookové stránce.
Pro dražitele, kteří nemají možnost přihazovat na FB je  možné i přihazovat pomocí mailu na adresu kocicinadeje@centrum.cz.
Známá malířka Romana Štryncl (www.stryncl.cz) se rozhodla na podporu Kočičí naděje,z.s. namalovat obraz slepého kocourka Silvínka ( http://kocicinadeje.cz/pribehy-clanky/silvinek-aneb-velke-vitezstvi-malickeho-bojovnika), který od 1.1.2008 žije v královéhradeckém depozitu Kočičí naděje. Obraz „báseň pro Silvínka“ bude vystaven na vernisáži obrazů Romany Štryncl „Souhvězdí Bohumila Hrabala“ a paní malířka ho Kočičí naději věnuje do aukce, při níž bude obraz vydražen. Výtěžek dražby bude věnován kočičkám v „Silvínkově“ depozitu.
Současně s dražbou Silvínkova obrazu bude probíhat výstava dalších olejomaleb Romany Štryncl, obohacené básněmi Aleny Vávrové, která také složila báseň na počest statečného kocourka Silvínka http://kocicinadeje.rajce.idnes.cz/Silvinek.
Vernisáž se uskuteční dne 23.5.2016 v 16:30 hodin v kavárně Apatyka na Perštýnském náměstí č. 46.
Kočičky z Kočičí naděje podpoří i současně probíhající prodej v charitativním stánku v kavárně.
Vernisáže se jako čestný host zúčastní, pokud mu to zdraví dovolí, i statečný slepý kocourek Silvínek, nyní již skoro devítiletý.


aktualita
01.05.2016

Kočičí přání jaro 2016

Májové Kočičí přání 2016

Už je to tu! 1. května začíná další kolo Kočičího přání. Oproti vánoční akci je kratší, jen 14 dní. Útulkům totiž právě začala kotěcí sezóna a mají hromadu práce. Depozita se plní nastávajícími matkami bez domova, v některých se batolí první letošní koťata a spotřeba kvalitních krmiv stoupá. Jak jim pomoct? Přidejte se k dárcům, kteří každý rok pomáhají krmit velkou část českých a moravských útulkových koček a kupte micinám dárek nebo jim přisypejte něco do misky. Během následujících 14 dní budou na webu www.kociciprani.cz vystaveny profily koček s jejich fotografiemi, příběhy a hlavně přáními. Tam si vyberete zvíře, které je Vám sympatické, a kterému chcete splnit přání. Můžete také filtrovat podle krajů, případně si vybrat kočku z organizace, kterou znáte a podporujete. Po skončení akce dostanete fotografii obdarované kočky s dárkem.

Činnost zúčastněných organizací financují převážně členové a drobní dárci. Jarní Kočičí přání je jedna ze dvou akcí pořádaných každoročně projektem Kočičí přání. V té poslední, vánoční, se podařilo získat přibližně dva miliony korun, takže podpora docela dává smysl, že? I když nepřispějete moc, stáváte se součástí obrovské pomoci.

 aktualita
11.10.2015

Pohlaď kočce (d)uši

V pátek 13.11.2015 od 19:00 se koná již 4. ročník benefičního koncertu "Pohlaď kočce (d)uši". Vystoupí sólisté taneční školy EMOTION DANCE a ChANSOU TRIO COUCOU představí oblíbené francouzké šansony. Cena vstupenky 90 Kč. Místo konání - Divadlo 29, Pardubice.


aktualita
28.09.2015

Kalendář 2016

Kalendář pro rok 2016 stojí 150 Kč. Objednávky přijímáme na mailu kocicinadejeaukce@seznam.cz

Rok se s rokem sešel a opětovně jsme se zamyslely (ano, jsme samé ženy) nad kalendářem pro rok 2016.

Letos jsme zvolily osvědčený a asi nejoblíbenější stolní kalendář velikosti A5. Vrchní list je křídový – ostatní listy jsou upravené tak, aby se na ně daly bez problémů psát poznámky. Přemýšlely jsme, jakou formu obrázků letos zvolit, a nakonec jsme se rozhodly pro skici kočiček.

Kalendář tvoříme každý rok hlavně proto, abychom si vydělaly nějaké peníze pro provoz našich depozit. Udržet kvalitu péče o zvířata v depozitech stojí každý měsíc nemalé finanční prostředky, z nichž zhruba dvě třetiny zaplatí příspěvky našich příznivců a další třetinu naše rodinné rozpočty. Mohly bychom sice vzít méně potřebných, opuštěných tvorečků a „dát“ do depozitování „jenom“ svoji pracovní sílu a prostředí svých domovů, ale žádné naší depozitářce to nedá, když ví, jaký obrovský přetlak opuštěných koček je, a že se většině ani nedostane pomoci – protože, i když vznikají stále nové spolky na ochranu zvířat, tak počet nezodpovědných lidí, kteří nekastrují a vyhazují zvířata, kde se jim jenom zamane, je minimálně stejný, pokud dokonce nenarůstá Emotikona frown

Koupí kalendáře podpoříte naši činnost a pomůžete nám pomoci dalším opuštěným zvířatům, která čekají na pomoc na ulici, v příkopech, v polích, v lesích, v kontejnerech…

Jako každý rok informace o zisku z kalendáře – náklady na výrobu kalendáře (tiskárna) jsou zhruba 50 Kč – tudíž na naši činnost připadne 100 Kč, které budou jako vždy beze zbytku věnovány našim kočičím svěřencům.

Kalendář pro rok 2016 stojí 150 Kč. Objednávky přijímáme na mailu kocicinadejeaukce@seznam.cz

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat ....

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153112390522393.1073742414.269748252392&type=3