Janeček

Plemeno evropská
Barva srsti černá s bílými znaky
Pohlaví kocour
Datum přijetí: 20.9.2019
Datum narození: duben 2019
Depozitum: Hradec Králové

Kontakt:

Hanka S.
Telefonní číslo: 773 535 128

E-mailová adresa:

srnka@seznam.cz
Zdravotní karta    
Vakcinace ano  
Kastrace ano  
Testy FELV/FIV ano/ano neg/neg
Prodělaná závažná onemocnění    

Neumístitelného, velmi plachého kocourka Janečka si virtuálně adoptovala skvělá ing. Tereza Fišerová, bývalá virtuální panička stařičkého Žambíka a nemocného Baracka. Z celého srdce děkujeme.

Tehdy asi pětiměsíční kocourek Janeček byl přijat do královéhradeckého depozita 20.9.2019. Jeho přijetí ale předcházelo drama - resp. boj o jeho život. Janeček byl nalezen jednou hodnou paní na Benešově třídě, ležel na vysoké zídce, kam by se sám nikdy nedostal, nehýbal se, oči měl v sloup, nereagoval, vypadal jako mrtvý. Paní naštěstí, na rozdíl od ostatních lidí, kteří ho míjeli, si došla pro přepravku a odvezla Janečka na veterinu do Tiché ulice. Zde byl několik dní hospitalizován, provedla se mu všechna možná vyšetření, ale Janeček se nezlepšoval, žil, ale jen ležel a když se ho doktor dotkl, jen slabě zanaříkal. Veterinář byl přesvědčen o otravě... Ale protože se občas zázraky dějí, tak Janeček přežil, po několika dnech se vzpamatoval a mohl být propuštěn domů. Jenže on žádné doma neměl, na tu zídku ho evidentně někdo položil s tím, že někdo jiný snad něco udělá... Podobný případ, jako před časem se skoro zabitou Bludičkou... A tak Janeček přijel ke mně. Dost dlouho bral ATB, bál se každého pohybu ruky, ale na druhou stranu se zdál velmi spokojený s bezpečným životem v klidu. Postupně se rád nechával opatrně hladit a začal pěkně hamat.

Po dobrání ATB Janeček absolvoval testování a další vyšetření a pak byl postupně nadstandardně naočkován a odčervován. A postupně se z něj stával mazel a přítula, ale pubertální rošťáček.

S velkou radostí říkám - Janečku, vítej zpět v životě a začala jsem mu hledat nový domov. Bohužel, najednou je vše jinak...

AKTUALIZACE: Z Janečka se stal veliký "bojínek", ukáže se jen mně, pomazlí se sice, ale neustále se rozhlíží na všechny strany, zda někdo nejde, aby se rychle běžel schovat. Proto není možné Janečka umístit a nabízím ho pouze k virtuální adopci.

DODATEK: Janeček, i přes svou plachost, je pro mne velkým hrdinou, protože už dvakrát statečně daroval spoustu krve, aby mohla být zachráněna jiná kočička.

Janeček.jpg

 

Janeček1.jpg

Janeček2.jpg

Janeček3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

5929191339/0800

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

5929191339/0800

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.