Úvodní strana » Kočky » Přijaté kočky » Přijaté kočky rok 2019

Přijaté kočky rok 2019

Na sklonku starého roku, dne 27.12.2019, byla královéhradeckým depozitem přijata tříbarevná kočička Amálka. Kočička žila tři roky venku nedaleko náchodské ubytovny, kde ji kdysi zřejmě někdo opustil. Zpočátku velmi plachá a vyděšená kočička se postupně ochočovala díky hodné paní krmičce. Teprve letos však byla ochočená tak, že by se nechala odchytit. Paní, která Amálku denně krmila, ji měla moc ráda, ale domů si ji již opravdu vzít nemohla. Trvalý domov však nikdo nenabídl, a tak jsem slíbila, že si Amálku vezmu do depozita. Jenže ani tady paní nebyla rozhodnuta, protože věděla, jak moc se jí po kočičce bude stýskat. Jenže najednou přišel den, kdy se vše rozhodlo... Paní šla Amálku krmit, nikde ji nemohla najít, to bylo divné, protože ona denně přibíhala - až najednou uslyšela kočičí pláč. Šla po hlase a nešťastnou Amálku objevila zavřenou v kontejneru, kam ji nějaký zřejmě velký milovník zvířat vhodil. Naštěstí vše dopadlo dobře, paní plačící kočičku vytáhla a Amálka hned druhý den přijela ke mně. Naštěstí... Protože v kontejneru by byla zcela jistě, při vývozu odpadu, přišla o život.

Zatím však Amálka nepapá, sice se mazlí a neschovává se, ale musí začít jíst...Amálka.jpg


Dne 17.12.2019 byl královéhradeckým depozitem přijat černý kocourek Náchod. Podle lidí, kteří ho v náchodském sídlišti krmili, byl vyhozen po úmrtí jeho paničky - a pán se již starat o něj nechtěl.Vykastrovaný kocourek velmi dlouho, přes půl roku, venku plakal, nikdo nepomohl, ale přece jen, když nyní nastala zima, začala se jedna hodná paní shánět po nějakém depozitu. A tak přijel ke mně do Hradce. Už je po důkladné veterinární prohlídce a otestován. Po naočkování a hlavně, až si trochu zvykne, začne hledat nový domov. Bojí se tolika koček, ale pochovat a pomazlit se nechává rád.Náchod2.jpg


Dne 14.12.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata další zcela opuštěná kočička, tentokrát z Rasošek u Jaroměře. Bydlela v domě, kde se zdržovali nepřizpůsobivý občané, ti se však vystěhovali, dům se bude bourat a kočička zůstala sama, navíc bez úkrytu. Pojmenovala jsem ji Rasoška. Je to mazlík nad mazlíky, vděčná, skromná a líbezná, ale zatím bohužel neumí dodržovat čistotu, zřejmě se se záchůdky v životě nesetkala. 

Již jsme ji nechali důkladně vyšetřit, testovat, prvně očkovat a odčervit. Po dokončení veterinárních úkonů a po kastraci - a až se zlepší její nečistotnost,  bude moci Rasoška hledat nový domov. 


V ronovském depozitu dne 10.12.2019 jsem měla naléhavý hovor od Evy Š., pán jí volal, že našel 3 maličká koťátka na kolejích a jedno je na tom hodně zle, jejich máma byla bohužel mrtvá, podle popisu to vypadalo na 10-ti denní miminka, a tak jsem Evě slíbila, že je vezmu. Teď se také musel sehnat převoz. Ten se na štěstí sehnal a paní přivezla koťátka, byla už jen dvě. Třetí už se pomoci nedočkalo a zemřelo. Koťátkům jsou 4 týdny a tak jsem byla dnes u paní doktorky, aby dostali sérum. Je to pojistka, aby tu mohla být. Koťátka dostala jména Káťa a Škubánek.
Co mě ale děsí je, že je prosinec a stále se nacházejí takhle malá miminka. 
Koťátka jsou zatím v koupelně, protože mají blechy. 

79081617_2896084980404678_7366048742920683520_n.jpg


Dne 2.12.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata malinká  kočička Eduška. Byla nalezena plačící, jako skoro všechny kočky, v Hradci Králové na Benešově třídě u podchodu. Paní, která chodí kočičky krmit, tam našla toto mrňátko uprostřed noci. Ženy krmičky mají přesný přehled o kočičkách, které se zde vyskytují, takže hned věděly, že to je kotě nové, které tam ještě předchozí den nebylo. Městský útulek paní ani nezkoušela, protože poslední kotě, které bylo před několika dny z útulku vydáno, bylo zablešené, se svrabem a začervené, ale hlavně mělo panleukopenii. Ještě ten den s ním přišli osvojitelé na veterinu a muselo být utraceno...Toto vše mi sdělil veterinář, který kotě uspával, protože měl strach, aby se nějaké kotě, vypuštěné z útulku, nedostalo ke mně a nenakazilo moje malá koťata.

Protože jsem se bála, že Eduška byla také z útulku vyhozena, nechala jsem jí udělat testy na FeLV, FIV, panleukopenii i koronaviry, naštěstí je na vše negativní. Je však oslabené, má svrab a veliké bříško od začervení.

Je to nesmírně klidné a hodné koťátko, jen se musí dát do pořádku, aby mohlo být naočkované a pak bude hledat nový domov. Eduška.jpg


Dne 25.11.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata malinká černá dlouhosrstá kočička Letuška. Byla nalezena na hradeckém letišti, dle nálezce, který tam chodí létat, možná pozůstatek po vyhozených kočkách, když byl zrušen městský útulek. Nálezce volal MP, ale ta podle telefonu poznala, že ani ne dvouměsíční opuštěné kotě se lehce v zimě obstará samo, a tak doporučila nechat ho na místě... Pán tam holčičku chodil krmit, ale jelikož se blíží větší zima, prosil mne o azyl pro ni. Miminko tedy přijelo ke mně. Zatím se bojí, ale když ho chovám, je velmi vděčné a tulí se. Holčinka už prodělala vstupní prohlídku na veterině a byla odčervena. Až trochu povyroste, bude naočkována a pak začne hledat nový domov. Je moc krásná, ale zatím tak do dlaně.Letuška.jpg


My 3 Králové jdeme k vám, zdraví, štěstí vinšujeme vám ❤️
Kašpar, Melichar a Baltazar přijeli v polovině listopadu do ronovského depozita. Úspěšně mají za sebou karanténu, a tak byli dnes 29.11.2019 naočkovaný.
Kluci žili se svou mámou na jednom statku, ale jednoho dne se máma ztratila a oni se jí vydali hledat a přidali se k jede kolonii koček o které se stará jedna paní, odchyt také nebyl jednoduchý ☹️
78495915_2868115169868326_5009956905561358336_n.jpg


Dne 6.11.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata maličká bílá kočička, která dostala jméno Laňka. Paní, která mi ji dovezla, ji vylovila topící se z řeky. Oběhla celou ves, ale kočička nikomu nepatřila, navíc v nedalekém lese se nedávno našla další bílá koťata. Žádné depozitum Laňku nepřijalo, ale jelikož je hluchá, tak venku zůstat nemohla, a tak jsem se ještě nechala přemluvit.

Laňka je velmi mazlivá, ale jako každá hluchá kočička trochu hlučnější.Laňka2.jpg


Dne 4.11.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata britská kočička Noemi. Svědci vypovídali, že byla vyhozena z auta před zahrádkářskou kolonií, kde se shromažďují další kočky.

Noemi je asi tak pětiletá, hodná, mazlivá kočička, která se však nesmírně bojí aut i světel. Při prvním vyšetření na veterině se zjistilo, že má na jednom očičku vřed po nějakém zranění a na děloze má několik větších útvarů. V nejbližších dnech tedy půjde na operaci, při které bude zároveň vykastrována.Noemi2.jpg


Dne 27.10.2019 bylo do královéhradeckého depozita přijato další koťátko, které dostalo jméno Etna.

Přivezla ho slečna, která pracuje v pizzerii a volala mi, že k nim stále leze kotě. Vždy ho dají ven, ale ono znovu přijde a pláče.

Maličká Etnička, i když na fotkách vypadá velká, je tak max.dvouměsíční kočičí holčička, nesmírně mazlivá a přítulná. Na velké kočky však zatím vrčí a nekamarádí se.

Už je testovaná, odčervená a prvně očkovaná. Po dalším naočkování může hledat nový domov.Etna3.jpg


Dne 23.10.2019 byl do královéhradeckého depozita přijat mladý černý kocourek Čedík. Před několika týdny byl vyhozen v jednom královéhradeckém sídlišti, svědci říkali, že snad ho někdo hodil z balkonu. Čedík stále stál na jednom místě a naříkal. Dobří lidé ho krmili, ale kocourka nikdo nechtěl nikam přijmout, samozřejmě včetně královéhradeckého městského útulku. Kocourek už je prostě dospělý a obstará se sám. A tak nakonec "přišel" ke mně.

Už je testovaný, kastrovaný, odčervený, ale protože má rýmu, zatím nemohl být naočkován. Je to nesmírně vděčný, hodný a mazlivý kocourek a jsem moc ráda, že je již u mne v bezpečí.Čedík.jpg


Dne 23.10.2019 byla do královéhradeckého depozita přijata stříbrná kočička Serafínka. Přijela ze zahrádkářské kolonie, kde ji na jaře někdo březí vyhodil. Serafínka porodila koťata, která byla umístěna a nyní přijela do depozita i ona. Je to moc hodná kočička, i když první dny trochu ustrašená. Již je otestovaná, odčervená a prvně nadstandardně naočkovaná, po kastraci a druhém očkování bude hledat nový domov.Serafínka.jpg


Dne 22.10.2019 byl do královéhradeckého depozita přijat malý rezatý kocourek Fénix. Přivezla ho večer paní, která si ho nemohla kvůli psovi nechat, ale když ho viděla, jak běhá pod auty, bála se o něj. Jeho přijetí však provázelo drama, protože kocourek byl ve špatně zavřené přepravce, po zazvonění u nás zaštěkal pes, kocourek vyrazil dvířka a utekl do tmy mezi keře. Hodinu jsme ho hledali a pak snažili odchytit, nebylo to vůbec jednoduché, byla velká tma a kocourek byl v cizím prostředí vyděšený. Naštěstí se mi ho podařilo lapit a odnést domů do bezpečí. Fénix přijel s velikou rýmou, s horečkou a zhnisanými očky. Nyní bere ATB, je ale moc hodný, vděčný a mazlivý. Po vyléčení bude naočkován a začne hledat nový, bezpečný domov. Fénix.jpg


Dne 18.10.2019 jsem do svého královéhradeckého depozita přijala tři dospělé kočičky od lidí, kteří byli kvůli nepříznivé rodinné situaci vystěhováni z bytu. Přijela pětiletá želvička Rozárka, dvouletá velmi plachá stříbrná Lili a dvouletý rezatý Venoušek. Kočičky nejsou kastrované ani očkované...

Každý si dovede jistě představit, co by bylo, kdyby zůstaly na ulici.

Venouška mi ve svém dopise na rozloučenou odkázal zemřelý syn z té rodiny, protože už před časem jsem poskytla domov jiným dvěma kocourkům od něho, on je chodil navštěvovat a viděl, jak se kluci mají dobře a jak jsou spokojení.

Všechny kočičky jsem už nechala důkladně vyšetřit, otestovat a prvně naočkovat. Holky ještě čeká kastrace a pak všechny přeočkování a odčervování.

Holčičky jsou spolu v karanténě, Venoušek si v pokoji vlezl do prázdné klece, kterou odmítá opustit, ač by mohl být již volný a s ostatními.

Všechny kočičky byly ve strašném stresu, tři dny nejedly, už jsem si začínala zoufat... Ale nyní je již lépe, všichni jedí, chodí na záchod, a tak věřím, že si zvyknou a bude lépe.Lili Kaplanová.jpgRozárka Kaplanová.jpgVenoušek Kaplan.jpg


Dne 8.10.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata starší kočička Majdinka. Přijela s velkým krvavým zraněním, které bylo staršího data, pravděpodobně byla postřelena. Hluboká rána na boku již nekrotizovala, část byla silně zhnisaná, hrozila otrava krve. Ženy, které kočičku přivezly, věděly, komu patří, ale věděli také, že dotyčnému je zcela jedno, co s kočičkami bude a když mu řekly, že Majdinka musí na veterinu, jinak zemře, raději pravil, že kočka není jeho...

Majdinka byla hned druhý den ošetřena na "naší" veterině, prodělala operaci, kterou přežila a nyní se bude u mě zotavovat. Je to nesmírně milá kočička a do místa, kde se jí tak špatně vedlo, se už určitě nevrátí.

Majdinka má i velmi špatné zuby, velkou rýmu, zhnisané oči a není kastrovaná, prostě nikdy jí nebyla ze strany majitele věnována jakákoliv péče. To vše se ale teď už změní.Majdinka.jpg


Dne 6.10.2019 byl královéhradeckým depozitem přijat mladý kocourek Parčík, vlastně ještě odrostlé kotě. Byl nalezen v Holohlavech, kde byl vídán, jak se několik dní pohyboval v parku a plakal. Nálezkyně si ho nechat nemohla, ale nakrmila ho a viděla, jak velký měl hlad - snědl prý celou 400 g konzervu. Pokud se o něj nikdo nepřihlásí - jsou vylepené letáky a vše bude ještě vyhlášeno místním rozhlasem - absolvuje veterinární prohlídku s testováním, rozborem krve a naočkováním - a po kastraci bude hledat nový domov.Parčík.jpg


Asi půlroční Janeček byl přijat do královéhradeckého depozita 20.9.2019. Jeho přijetí ale předcházelo drama - resp. boj o jeho život. Janeček byl nalezen jednou hodnou paní na Benešově třídě, ležel na vysoké zídce, kam by se sám nikdy nedostal, nehýbal se, oči měl v sloup, nereagoval, vypadal jako mrtvý. Paní naštěstí, na rozdíl od ostatních lidí, kteří ho míjeli, si došla pro přepravku a odvezla Janečka na veterinu do Tiché ulice. Zde byl několik dní hospitalizován, provedla se mu všechna možná vyšetření, ale Janeček se nezlepšoval, žil, ale jen ležel a když se ho doktor dotkl, jen slabě zanaříkal. Veterinář byl přesvědčen o otravě... Ale protože se občas zázraky dějí, tak Janeček přežil, po několika dnech se vzpamatoval a mohl být propuštěn domů. Jenže on žádné doma neměl, na tu zídku ho evidentně někdo položil s tím, že někdo jiný snad něco udělá... Podobný případ, jako před časem se skoro zabitou Bludičkou... A tak Janeček přijel ke mně. Ještě bere ATB, bojí se každého pohybu ruky, ale na druhou stranu se zdá velmi spokojený s bezpečným životem v klidu, nechává se opatrně hladit a již začal pěkně hamat. Po dobrání ATB bude moci absolvovat testování a další vyšetření a pak se uvidí. A tak s radostí říkám - Janečku, vítej zpět v životě.Janeček.jpg


Dne 18.9.2019 přijalo královéhradecké depozitum asi čtyřměsíční kočičku Murinku. Nádherná mourinka, pravděpodobně "dárek k vysvědčení ", jinak si nedovedu vysvětlit, proč přesně 31.8.přistála na cizí zahradě a nebyla nikoho. Je kontaktní, mazlivá, čistotná a jako všechna koťata hravá. Nyní je v dočasné péči, ale po veterinárním vyšetření, očkování a kastraci bude hledat trvalý milující domov. Murinka.jpg


Dne 18.9.2019 byl královéhradeckým depozitem přijat malý vychrtlý kocourek Hrášek. Je asi 3 - 4 měsíční, ale jeho hmotnost tomu věku vůbec neodpovídá. Má velikou rýmu a zkrvavený zraněný nosík. Toulal se několik dní na okraje Hradce, nálezci oběhli všechny sousedy, ale kocourek nikoho nebyl - a když volali MP, bylo jim řečeno, že pokud už jí sám, tak do městského útulku nepatří. Jenže se motal na silnici, a tak nálezkyně přemluvila mě.

Po poradě s veterinářem jsem Hráškovi nasadila léky a zítra půjde na důkladné veterinární vyšetření.

Možná další nevhodný dárek za vysvědčení...Hrášek.jpg


Dne 6.9.2019 jsem do královéhradeckého depozita přijala asi tříměsíční modré kotě se jménem Shadow. Přijelo od lidí, kteří tvrdili, že kotě je nečistotné a byli rozhodnuti ho vyhodit do místního kravína.

Chlapeček byl zpočátku velmi ustrašený a vrčel na vše a na každého a také nesmírně hladový. Již jsem ho nechala na veterině důkladně vyšetřit, vše je v pořádku a všechny testy negativní, takže mohl být prvně naočkován.

Tvrzení jeho bývalých majitelů je zatím pravdivé, ale uvidíme, co bude dál. Každopádně vyhození do kravína si nezaslouží žádná kočička.

Shadow.jpg


Dne 6.9.2019 byla do královéhradeckého depozita přijata malá černá kočička Layla.

Přivezl ji pán, sponzor našeho depozita, který se dozvěděl, že kočička má být utopena, protože jako jedinou z vrhu ji nikdo nechce.

Jel pro ni velkou dálku a požádal mne o pomoc. Prosbě jsem, samozřejmě, vyhověla a malou milou holčičku přijala.

V pondělí půjde Layla na důkladné veterinární vyšetření a na testy a další se uvidí dle výsledků. Zatím je v karanténě, ale asi i tam se má mnohem lépe, než se měla doposud...Layla.jpg


Dne 4.9.2019 byla do královéhradeckého depozita přijata kočičí rodinka až z Podkrkonoší. Hubená a vyhládlá kočička přišla k nálezcům na zahradu a prosila o jídlo. Tedy ji nakrmili, i když sousedi radili - vyhnat. Kočička odešla a druhý den přišla znovu. Opět dostala jíst - a to už lidé z obce říkali, že se po vesnici potuluje již delší dobu... Třetí den zase přišla - a přivedla s sebou čtyři asi dvouměsíční koťata. Pán je nakrmil a začal nabízet. Jedno kotě se podařilo udat, ale o další už žádný zájem nebyl. Nechtělo je přijmout ani žádné depozitum, natož jakýkoliv městský útulek. A tak pán s kočičkou a koťaty v autě putoval po republice a nabízel. Až nakonec se objevil u naší branky se slovy, že v autě má kočku s koťaty. Po delší rozmluvě - nechtěla jsem a odporovala - nakonec rodinka zůstala u mě, v poslední volné kleci, protože karantény jsou obsazené.

Kočičce říkám Rozárka, podle dne, kdy přijela a koťata dostala jména podle lučních květin - černý Merlík, mouratá Meduňka a černá Mochnička.

Všichni jsou vděční a mazliví - a neustále nesmírně hladoví.Rozárka s koťaty.jpg


Dne 31.8.2019 byla do královéhradeckého depozita přijata asi roční drobná mouratá kočička Penny s přenádhernými očky, která se našla u královéhradeckého supermarketu stejného jména. Kočička tam nejméně týden stála na stejném místě, plakala a prosila o jídlo. Protože je tam obrovský provoz, nálezkyně a krmička ji přivezla ke mně do depozita. I když jsou všude kolem Penny letáky s fotkou a kontakty, o kočičku se zatím nikdo nepřihlásil. Kočička Penny však byla plná klíšťat a má svrab a je začervená...

Už je však po důkladném veterinárním vyšetření i všech testech - a vše je v pořádku. Po dalším naočkování a odčervování bude hledat nový domov.Penny.jpg


Dne 30.8.2019 byla do královéhradeckého depozita přijata asi tříměsíční tříbarevná kočička Pastelka. Byla nalezena v obci nedaleko Velichovek. I když nálezci, u kterých se ocitla na zahradě, několik dní hledali majitele, nechali vše vyhlásit místním rozhlasem a rozvěsili letáky, nikdo se ke kočičce nehlásil. A tak přijela ke mně.

Pastelka již je důkladně veterinárně vyšetřena a má testy. Zatím však nemůže být naočkována, protože výsledek hematologického rozboru je horší. Může to však i být od masivního začervení. Příští týden půjdeme na hematologii znovu a pak se uvidí. Zatím musí být Pastelka v karanténě.Pastelka.jpg


Dne 20.8.2019 jsem do královéhradeckého depozita KN přijala maličkého, zvláštně zbarveného kocourka Budulínka. Byl vyhozen na silnici v Bukovině, tam ho naštěstí našla hodná paní a vzala k sobě. Došla s ním i na veterinu, kde doktor konstatoval vřed na oku a hojící se kousnutí od většího zvířete na boku. Maličký dostal oční kapky a pak přijel ke mně. Tady ho čeká důkladné veterinární vyšetření a léčení...Budulínek.jpg


Dne 17.8.2019 jsem do královéhradeckého depozita KN přijala šedobílého kocourka Daniela. Jméno dostal podle paní, ke které přišel na zahradu, ona ho nakrmila, ale mít ho tam nemohla. Ptala se po celé obci, vyvěsila letáky, nechala vše vyhlásit rozhlasem, ale jediný výsledek byl, že se ozvali lidé, u kterých také Daniel chvíli pobýval, než se přestěhoval o zahradu dál.

Daniel je asi 3 - 4 letý kocourek, mazlivý, ale velmi smutný. Je problém, aby se vůbec najedl. Rád pobývá ve veliké voliéře, kde zkoumá každý kout.

Už je po důkladném vyšetření na veterině a brzy začne hledat nový domov.Daniel.jpg


Dne 10.8.2019 přijela do královéhradeckého depozita malá kočičí rodinka - černá maminka Čezinka a její dva mouratí kluci - Vavřík a Váleček. Čezinčin příběh je "obyčejný"...Kočičce zemřela panička, dědicové si převzali dům, ale kočičku již ne. Ta byla vypuštěna "do přírody", zabřezla a začala docházet do jedné firmy. Lidé ji krmili - a jednou již kočička přišla bez bříška... A asi za měsíc se do firmy i s kočičí mámou přibatolily dvě mouraté kuličky... Nikdo je nechtěl, spousta různých důvodů, proč to nejde - a tak jsem ještě před dovolenou slíbila pomoc... Přijela jsem a za několik dní jsem rodinku přijala. Máma je ještě velmi mladá a kluci jsou nyní asi 6-ti týdenní.Čezinka a kluci.jpg


Dne 9.8.2019 byla do královéhradeckého depozita přijata malá kočička Hvězdička. I když vypadá jako kotě, je to nejméně dvouletá kočička, ale nesmírně vychrtlá, s olámanými zoubky, vážící 1,50 kg. Byla odchycena na Benešově třídě v Hradci Králové, když ji tam někdo vyhodil z auta. MP ji odmítla převzít s tím, že pomoc nepotřebuje, když se paní, která Hvězdička chytila nechtěla nechat odbýt, bylo jí řečeno, ať si tedy do městského útulku zavolá sama. Ale tam to pro jistotu raději nikdo nebral. Asi proto, že je útulek prázdný a není v něm co dělat. A tak je Hvězdička u mě. Je však nemocná, kromě toho, že byla poseta klíšťaty, tak zvrací a sedí skrčená, už byla 3x na veterině, ode dneška bere ATB. Tak uvidíme, co bude dál...Hvězdička.jpg


Dne 3.8.2019 jsem do svého královéhradeckého depozita přijala stařičkou kočičku Stařenku z Potštejna. Někdo ji tam chatařům hodil za plot a oni, jelikož se dnes vrací domů, sháněli pro ni azyl. Nikdo pro ni samozřejmě místo neměl, navíc paní, která mi volala - jako jedna z mnoha - na dovolenou na Slovensku, ji ani nebyla ochotna dovézt. Nakonec mi ji přivezly moje dvě kamarádky, které pro ni z úplně jiné části republiky zajely.

Stařenka je špinavá, vychrtlá, s nesmírně zanedbanou srstí. Je velmi unavená, jakmile se nají, stále spí. Ale je tu spokojená, mazlivá a jakmile se jí dotknu, hned vrní...Je velmi vděčná. Pochopitelně je v karanténě, zítra s ní půjdu na veterinu, abych se dozvěděla víc. Bojím se však, že určitě bude mít nemocné ledviny...Stařenka.jpg


Dne 3.8.2019 jsem do svého královéhradeckého depozita přijala malinkého, asi dvouměsíčního kocourečka Erika. Přinesla mi ho paní, která mi vloni, zhruba ve stejnou dobu, přinesla ze stejného místa kočičku Eričku. Ta byla ještě menší, ale MP odmítla mimino odvézt do útulku s tím, že takové kotě se v přírodě uživí samo, může si třeba chytit zajíce... Eriček je veselé miminko, už je testovaný a prvně očkovaný, po druhém naočkování bude hledat nový domov.Eriček.jpg


Dne 18.7.2019 přijalo královéhradecké depozitum malého, asi tříměsíčního kocourka Slezáčka. Dlouho se bezprizorně pohyboval po Slezském předměstí, za každým běhal a loudil o jídlo. Dvakrát ho ke mně nálezci přinesli, prvně jsem řekla, ať se poptají tam, kde ho našli a pak volají MP, nevím, zda něco z toho udělali, ale kocourek běhal po Slezském dál, pod auty, přes silnici... Po druhé ho přinesla ke mně dívka, která měšťáky volala, ale bylo jí řečeno, že takové kotě se uživí venku samo. A tak jsem ho tedy přijala.  Je mazlivý a velmi vděčný. Byl plný blech a klíšťat, v uších měl svrab. A byl nesmírně hladový. Už je testovaný a prvně naočkovaný, po druhém naočkování bude hledat nový domov.Slezáček.jpg


Dne 21.6.2019 do královéhradeckého depozita Kočičí naděje připutovali dva smutní kocourci, Míša a Ríša z Horní Rovně. Jejich panička odešla do domova důchodců a o tříleté kocourky se již neměl kdo starat. Prostě stále ta známá stará písnička... Kluci jsou bratři a zvykání si na na nové neznámé prostředí plné koček není pro ně nic lehkého - hlavně ne pro Ríšu, který se neustále schovává. Míša si zvyká lépe, již se mazlí a je úžasný. Ríšánek, pokud si ho najdu a odchytím, se mazlí také, mazlení miluje, ale sám zatím nepřijde. Po nadstandardním naočkování a dalších nezbytných náležitostech budou kluci hledat společný nový domov.Míša a Ríša2.jpg


Dne 11.6.2019 přijalo královéhradecké depozitum maličkou, asi 14-tidenní černou holčičku Čikitku. Toho dne ráno mi zavolal mladý hlas a prosil o pomoc pro malinké koťátko, které máma odložila u nich na dílně a už se pro něj nevrátila. Ostatní mimina si prý odnesla. Chlapi dali miminko do krabice a snažili se ho krmit brčkem sojovým mlékem, ale prostě nešlo to... A tak holčička přijela. Zatím je v karanténě, krásně papá a je nesmírně mazlivá, později půjde ke stejně starým koťátkům, která jsou v jiné karanténě, aby nebyla tak sama. A tím v královéhradeckém depozitu příjem koťat končí, je jich tu dvanáct a desítky dospělých, vesměs starých koček, jsme plní až po strop... Navíc i finančně jsme již zcela vyčerpáni.Čikitka2.jpg


Dne 3.6.2019 jsem pod "křídla" svého královéhradeckého depozita přijala 4 malinkatá, maximálně desetidenní miminka z Čeperky. Pán, který rekonstruoval dům, je našel zapadlá mezi stěnou a střechou, prý tam, dle sousedů, několik dní naříkala. Rozebral tedy střechu, vytáhl je ven a dal do krabice před dům, zda si pro ně kočka nepřijde. Nestalo se tak, a tak hledal pro nešťastníky azyl. Momentálně jsou v péči dočasného depozita u zkušené paní, která se je snaží vypiplat z nejhoršího. Jsem vděčna, vše, co je potřeba, uhradím ze svého, ale u nás by to pro ně i pro již bydlící jiná mimina bylo nebezpečnější... Zatím ale přesně neznáme pohlaví, mimina měla průjem - a tak je vše jen odhadováno...Čeperka1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Čeperka2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čeperka3.jpgČeperka4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dne 7.6.2019 večer jsem do svého královéhradeckého depozita KN přijala maličkého černého kocourka, narozeného 24.2.2019, ale na svůj věk nevypadá, je dost podvyživený. Kocourek přijel se svrabem v uších a s klíšťaty. Jedno obrovské jsem objevila hned, další malá později, ale určitě ještě vše vybráno není... Kocourka si pořídila paní, která ho měla v zahrádkářské kolonii, kocoureček tam byl skoro stále sám a prý žalostně mňoukal - a ten "hluk" prý ostatním majitelům z kolonie vadil. Prý trvali na tom, aby tam kocourek nebyl... Toto mi vyprávěla dcera dotyčné paní... A tak jsem se nechala přemluvit a malého jsem přijala. Po testech, očkování a odčervení bude hledat nový domov. Říkáme mu Čertík Žolík.

Čertík Žolík.jpg


Dne 9.5.2019 jsem do svého královéhradeckého depozita přijala zpět dva překrásné bratry s PP. Starší Jurij, nyní tříletý a mladší Merlin, kterému budou tři roky 25.12., jsou kurilští bobtailové. Velmi vzácné plemeno - zepředu jako divoký rys, zezadu jako králík. Oba jsou nádherní a byli v novém domově, kam odešli v květnu, i velmi opečovávaní, byl to domov snů, ale pak se narodilo další děťátko - a když předchozí dětičky jsou zcela bez problémů, tento mrňous problémy, bohužel, má. Rodiče se nechtěli kocourků zbavit, koupili i čističku vzduchu, ale chlapeček byl stále obsypaný - a tak si kluci museli opět sbalit své ranečky a vrátit se ke mně. Když jsem je přijímala, všichni jsme brečeli... A tak budou kluci hledat nový domov. Jsou, samozřejmě, nadstandardně očkovaní, testovaní, kastrovaní. Jenže teď jsou smutní a vystresovaní, i když se již začínají se mnou mazlit. Oba kurilské obry umístím jen spolu, dělit je nikdy nebudu, jsou na sobě velmi závislí.Jurij a Merlin.jpg


V noci, z 29. na 30.4.2019 se mladé kočičce Josefce, která byla přijata do královéhradeckého depozita, narodilo 5 krásných koťátek. Každé je jiné, ale pohlaví jsem ještě nezkoumala, nechci stresovat maminku ani děti. Maminka je nezkušená a zatím se teprve vše musí učit, ale vede si dobře a byla moc statečná. Hodně zdraví a štěstí, mrňousci!Josefka s koťátky.jpg


Dne 4.4.2019 byli královéhradeckým depozitem přijati z velmi nepříznivých podmínek dva kocourci, asi osmiletý kříženec mainského mývalího Borísek a dvouletý mouratý Bohoušek. Máma Boríska byla mainka s PP. Oba přijeli pochopitelně nenaočkovaní a neodčervení, Borísek navíc se špatnými zoubky, na které se musíme zaměřit nejdříve. Ale až toto vše dáme do pořádku a kluci si zvyknou, budou oba hledat nový domov. Již teď však jsou vděční a mazliví. V původním domově byl především starší Borísek velkou skupinou kocourů šikanován a otloukán... Borísek.jpgBohoušek4.jpg


Dne 19.3.2019 přijalo královéhradecké depozitum mladou kočičku Josefku od Červeného Kostelce. Kočička se potulovala sama, nikomu nepatřila, pářila se s kocoury. Po delší době se jí sice naskytl azyl v králíkárně, ale to by bylo vše. Samozřejmě kastrace, očkování, odčervování noví majitelé z finančních důvodů odmítli a pokud prý budou koťata, tak se pak na vesnici rozdají. Jenže za chvíli by se situace opakovala... A tak Josefka přijela ke mně. Hned jsem s ní šla na veterinu, nechala ji řádně vyšetřit a testovat, sono však ukázalo, že je již ve třetí třetině březosti, bylo vidět 4 - 5 koťátek s tlukoucími srdíčky - tedy kastraci už veterinář nedoporučil. Škoda, že se Josefka ke mně nedostala dřív, protože budou další "zbytečná" koťata.Josefka tříbarevka.jpg


Dne 18.3.2019 královéhradecké depozitum přijalo šestiletého britského  kocourka s PP, krémového Mikeše. Kocourek prý nedovede být čistotný, proto nemůže být doma - a i venku nyní začal své paničce vadit tak, že vyhrožovala utracením. Proto ho bývalý páníček přivezl. Kocourek je sice obrovský, ale srst měl velmi zanedbanou, spečenou a zadredovanou, měl blechy a nebyl testovaný ani očkovaný, očkování má pouze to první, ještě od chovatele. Stejně tak odčervení... Dnes jsme ale už byli u veterináře, Mikeška jsem nechala otestovat a následně nadstandardně naočkovat, zbavila jsem ho blech a při dalším očkování bude ještě vyšetřen na HCM a podstoupí prohlídku zubů. Nejprve si ale musí zvyknout a smířit se se svým přemístěním. V pokoji zavřený nebude, může si běhat po domě i po obří voliéře.Mikeš krémový s PP.jpg


Dne 5.3.2019 královéhradecké depozitum přijalo asi dvouletého, šedobílého kocourka Maňáska. Byl nalezen na území královéhradecké LDN, do areálu byl pravděpodobně vhozen. Držel se na místě a několik dní tam plakal a jelikož tam zůstat nemohl, zdravotní sestry z LDN mne kontaktovaly a prosily o pomoc. Maňásek je tedy zde, má za sebou první prohlídku u veterináře a testy, jakmile to půjde, bude objednán na kastraci. Po ní a po očkování bude hledat nový domov. Maňásek.jpg


Dne 21.2.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata britská dlouhosrstá kočička Ellie. Přivezla ji k nám paní s alergií a vyprávěla, že Ellie v posledních třech měsících byla nucena několikrát změnit své majitele. Podrobnosti neznala, ale věděla, že se jí její původní majitelé, kteří ji od někoho koupili, z neznámých důvodů vzdali. Vzal si ji syn od této paní, ale pak odjel pracovat jinam a kočičku předal své matce, Tady byla asi 14 dní, ale silná alergie ji donutila se jí vzdát. Ellie nechala z neznalosti ostříhat, myslela, že ji alergie přejde. Nestalo se, a tak kočička skončila u mě. Nikdo neví, jak je stará, žádné doklady neměla, ale dle veterináře asi 3 - 5 let...Ellie4.jpg


Dne 19.2.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata staronová mladičká kočička Miňonka. Po čtrnáctidenním umístění s oblíbeným kamarádem do nového domova tato jinak skvělá rodina bohužel zklamala, neboť si neuvědomila, že dlouhosrstá kočička potřebuje větší péči než kočka krátkosrstá. Paní mi v ten den večer volala, že Miňonka strašně páchne, že dokonce začala být nečistotná a že její milovaný kamarád ji odmítá. Ještě v noci mi kočičku přivezli - a pravda byla jednoduchá... Miňonce se do velmi chundelatého ocásku dostaly bobky ze záchůdku, které se jí ještě obalily stelivem, sotva odrostlá kočička se nečistoty nebyla schopna sama zbavit - a páníčkové si jejího trápení nevšimli... A protože to trvalo více dní, tak zapáchala. Okamžitě po příjezdu jsem nešťastnou vystresovanou kočičku vykoupala, vysušila a vyčesala a nyní je již vše v pořádku. Jen škoda, že kvůli takové maličkosti kočička ztratila krásný domov, hodné páníčky i milovaného kamaráda, kterého stále hledá...Miňonka7.jpg


Dne 11.2.2019 bylo královéhradeckým depozitem přijato asi čtyřměsíční bílé kotě Laskonka. Je modrooká a hluchá. Byla nalezena v prosinci v zimě v lese za Náchodem, nálezkyně si ji sice vzala domů, ale nyní se jí zdá, že se kotě absolutně neshodně s její britkou a tak prosila o azyl. Laskonka je hravá, vstřícná a mazlivá k lidem, ale na kočky neustále vrčí a syčí. Již je odčervena a testována, po naočkování může hledat nový domov.Laskonka.jpg


Dne 31.1.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata stará kočička Tonička. Byla nalezena na Benešově třídě v Hradci Králové. Má na hlavě velkou ránu, bok má pokousaný zřejmě od psa a má zraněné bříško. Nálezci, když viděli, jak se v mrazu těžce pohybuje, volali MP i do útulku, od obou si vyslechli, že kočka je zdravá a může zůstat venku, "v přírodě". Nálezci se nedali, i když jednání MP a hlavně šéfky útulku bylo prý příšerné - a kočička byla nakonec do útulku odvezena. Paní však nálezcům sdělila, že bude ještě ten den nebo ten další vypuštěna ven, protože jí nic nechybí.... A tak si ji nálezci vyzvedli, zaplatili poplatek "za péči" - za tu hodinu, co tam byla coby jediná kočka - a přivezli ji ke mně... Po dnešním důkladném vyšetření na veterině jsem se dozvěděla, že kočička je nejen stará, deset a více let, navíc má artrózu, skoro žádné zuby a bohužel je pozitivní na FIV. Venku by jí již skoro žádný čas nezbýval...Tonička.jpg


Dne 19.1.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata bengálská kočička Azalka. Přivezla ji ke mně nálezkyně, která zná i její pohnutý osud... Rekreanti si v létě přivezli kočičku s sebou a při odjezdu ji už nechtěli a ponechali ji v kempu. Paní, která v kempu pracovala, kočičku krmila, dvakrát se ji i pokusila umístit, ale protože Azalka má zdravotní problémy, v nových domovech byla velmi nečistotná, tudíž vrácena zase ven. Když nastaly mrazy, paní mne prosila, zda by kočička nemohla ke mně. Azalka již má po důkladném vyšetření a testování, po vyléčení, kastraci  naočkování bude Azalka hledat nový domov.Azalka.jpg


Dne 15.1.2019 byla královéhradeckým depozitem přijata kočička Dolly. Nálezkyně ji přivezla k nám, když několik dní sledovala, jak je kočička venku zmrzlá, nastydlá a začervená a kdy, po usilovném shánění a vyptávání se, se k ní nikdo nehlásil. Kočička je asi pětiletá, již je vyšetřena a testovaná, ale prozatím se léčí. Po vyléčení, naočkování a kastraci bude hledat nový domov. Dolly je nesmírně mazlivá a vděčná.Dolly.jpg


Dne 11.1.2019 přijalo královéhradecké depozitum asi půlročního kocourka Bohdánka. Byl nalezen v Hradci Králové 2, jak naříká a snaží se dostat z mrazu do tepla. Jedna mladá paní se nad ním slitovala, vzala ho domů a volala na MP a do městského útulku - ale na obou místech byla odmítnuta s tím, že kočka je divoké zvíře a patří do přírody. A tak Bohdánek přijel ke mně. Po kastraci, testech a naočkování bude hledat nový domov.Bohdánek.jpg

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

5929191339/0800

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

5929191339/0800

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.