Úvodní strana » O nás » Výroční zprávy » Výroční zpráva za rok 2012

Výroční zpráva za rok 2012

Zpráva o činnosti Kočičí naděje o.s. za rok 2012

Milí příznivci našeho sdružení,
za uplynulé první čtvrtletí roku 2012 se toho v Kočičí naději událo mnoho a rádi bychom vám v této zprávě shrnuli to nejdůležitější. O aktuálním dění všechny své příznivce denně informujeme na našich webových stránkách www.kocicinadeje.cz a o některých událostech vás navíc ještě informujeme i na našich stránkách na facebooku  . Hlavní náplní našeho sdružení je přijímání koček a v poslední době i psů v nouzi a příprava na jejich odchod do nového domova ( uzdravení, očkování, kastrace..) a hledání nových vhodných domovů pro opuštěná zvířata.  Jelikož si vše hradíme z vlastních zdrojů a z darů sponzorů, snažíme se aktivně finance na provoz shánět, ne jen sedět s nataženou rukou a žebrat o pomoc.  Jednou z forem, jak nám můžete pomoci a zároveň si udělat radost, jsou už pravidelně připravované aukce na facebooku. Aukce jsou dvojího druhu. Jedny jsou určené pro všechna zvířata v naší péči, v uplynulém čtvrtletí to byla Velikonoční aukce, kde dražitelé mohli vybrat zajímavé předměty s velikonoční tématikou a jejich vydražením přispět na naše zvířata.  Druhý typ aukcí jsou aukce určené konkrétním zvířatům -např. kastrace psů - které jsou finančně náročnější a pro depozita představují větší zátěž, za první čtvrtrok se konaly aukce na kastraci fenek Madlenky a Betynky.
U koček se aukce pro konkrétní zvíře konají na různé větší a finančně náročnější operace, dražší vyšetřeni.. . Byly to aukce na úhradu ortopedické operace kocoura Jessyho a odstartovala aukce pro kocourka Budulínka a Velká jarní aukce. Aukce pro vás budeme připravovat i nadále a všem dražitelům, ale i dárcům a výrobcům předmětů do aukce děkujeme, především paní Ině, která šije nádherné a v aukcích oblíbené předměty. Máte-li doma předměty, které by bylo možno vydražit a chtěli-li byste nám je darovat, samozřejmě to s vděkem uvítáme.
Z dalších událostí uplynulého kvartálu je například spuštění nového eshopu http://kocicky.webuje.cz , ve kterém si můžou naši příznivci zakoupit zboží na podporu našich svěřenců.
Naši příznivci Anička a Honza s týmem profesionálních tvůrců webových stránek pro nás připravují zcela nově webovky, na které by se časem měl přesunout  i nový eshop. Webovky by měly být spuštěny v příštích měsících a Aničce a Honzovi patří velký dík za to, že se do toho pustili.
Velkou připravovanou a očekávanou událostí je naše vlastní knížka, která by měla vyjít v letních měsících. Knížka s názvem „To je kočka, napsala“ bude obsahovat příběhy koček, které prošly naším sdružením, budou to příběhy smutné, ale i úsměvné. Realizační tým připravující knihu se pravidelně schází a usilovně pracuje, aby se kniha ocitla  u svých čtenářů co nejdříve . Všem, kteří se na připravované knize podílí, patří velký dík, především naší spisovatelce a depozitářce Markétě M., ilustrátorce Ině, korektorce Bédě, dále Dadě Š. a Pavle H., které jsou nedílnou součástí týmu.  Děkujeme i manželům Tejkalovým, majitelům nakladatelství, kteří nám knihu budou tisknout. Ke knížce také plánujeme bohatou tvorbu různých reklamních předmětů - které budou vycházet z ilustrací v knize - samolepky, placky, pohledy atd., takže se je určitě na co těšit. Knihu je možné si už teď objednat za zvýhodněnou cenu.
Kočičí naděje se v uplynulém čtvrtletí zúčastnila s obchůdkem Valentýn pro útulky na Zličíně a Velikonočních trhů v Hradci Králové. Do budoucna plánujeme i další akce, o všech vás budeme předem informovat na našich webových stránkách.
A teď na závěr něco málo čísel.
V lednu jsme přijali 14 koček . Umístili jsme 36 koček a 3 psy.
V únoru přijato 25 koček a 5 psů  a umístěno bylo 22 koček a 3 psi.
V březnu bylo přijato 7 koček  a  umístěno 25 koček a 6 psů.
A jak se dařilo jednotlivým depozitům?
Hančino hradecké depozitum přijalo  13 koček:  Dianku, Djamilu, Leilu, Bereniku, Dantese, Dolly, Mojmírku,  Bizonka, Cherryho, Micku, Coru, Adrianku, Snížka a také dva psy Pajdinku a jejího synka Dárečka. A do nových domovů odešlo z Hančina depozita  14  koček a 1 pes - Dáreček. Umístěné Hančiny kočky jsou Zrzek – Světáček, Dianka, Krásulka, Cindy, Ninuška, Dantes, Bizonek, Mojmírka, Mikulášek, Snížek, Cora, Adrianka, Rezatý Kyselka, Princezna.
Dvě kočky se z umístění vrátily – Dantes a Dianka.
Šonovské depozitum Hany B. přijalo 4 kočky  – Majku, Majdu, Hromíka a Kubíka a umístilo 14 koček – Míšu, Kryštůfka, Bublinku, Andrejku, Dianku, Zrzounka-drzounka, Hromíka, Ditušku, Nosíka, Kapříka, Bohouška, Doubravku, Dominičku a Maju.
Depozitum Míly J. umístilo dvě kočky – Mourečka a Rézinku.
Ronovské depozitum umístilo dvě kočky, Robínka a Lucinku.
Polické depozitum Lenky S. umístilo 3 kočky, Kryštůfka, Fionu a Mikyho a 2 psy – Dustyho a Suny.
Sezemické depozitum Pavly H. přijalo 3 psy – Casey, Mimi a Alexe a 20 koček – jsou to Johanka, Číča, Jessy, Verunka, Debora, Danielka, Adélka, Míca, Kulich, Miki, Kulička, Kamilka, Střapečka, Nosík, černá kočka, Otesánek, Garfield, Tygřík ,Modruška a vrácený Zoubek.  Umístilo 9 psů – Lottynku, Romču, Dášenku, Lunu, Bárta, Liam, Lanu, Alexe a Lajlu.  Do nových domovů z tohoto depozita odešlo 19  koček: Mícánek, Motůrek, Ječmínek, Mína, Kuky, Sušenka, Juditka, Choli, Zoubek, Keksík, Indian, Matýsek, Juklík, Smoky, Claudinka, Johanka, Verunka, Moody a Shimacko.
Depozitum Jitky N. umístilo 2 kočky Maxíka a Macíka .
Pražská depozita:
Depozitum Lucia I. přijalo 1 kočku, vrácenou  Malky a přestěhovaly se do něj tři kočky z depozita Rity K., z Lucčina depozita se umístilo 12 koček – Malky, Sněhurka, Princezna, Simba,  Čertice, Kryštof, Klučík, Cecilka, Adélka, Karolínka, Leon a po roce a půl čekání se nového, krásného domova dočkala i kočička Mili.
Depozita Dagmar Š. a Markéty M.  přijaly 1 kočku – Kejsi,  a ze sezemického depozita se sem přestěhovaly  4 kočky - kocourek Jessy, Flegi, Lukrecia a Barevka. Umístili se – Kejsi, Matěj, Tonička, Pišta, Kristian a Jessy, Barevka, Jaspík, Marta a Lukrecie, tzn. 10 koček.
Depozitum „U Tlapiček“  umístilo dvě kočky Flíčka a Sisi.
Depozitum Dáši M. přijalo 4 asi dvoudenní koťata, která jí někdo v krabici hodil za dveře.
Prozatimní depozitum Heleny Ch. přijalo tři kočky Dorinku, Terinku a Muffin.
Celkově jsme za leden až březen 2012 přijali do naší péče 50 koček a 5 psů. Umístilo se 82 koček a 12 psů. Umřelo 6 kočiček a 1 pejsek ( Pajdinka – měla osteosarkom).
Závěrem bych chtěla poděkovat všem naším příznivcům, kteří nás podporují  - a to nejenom finančně, rovněž všem dobrovolníkům, kteří se na chodu Kočičí naděje podílejí, pomáhají s  inzercí a tím zvyšují zvířátkům šance na umístění.. Velký dík patří i všem novým majitelům koček a psů, kteří se rozhodli dát domov opuštěnému zvířátku. Kočičí naději  úspěšně pomáhá s prodejem výrobků paní  Iny  paní Maličová J. Květinářství – Zelenohorská ulice, Praha 8, které také za to patří dík. Děkuji i všem našim depozitářkám a v neposlední řadě našim veterinářům, kteří nám pomáhají zvířata zachraňovat.
Bez vás všech, kteří nás podporujete, bychom svou dobrovolnou, ale nadmíru náročnou  práci dělat nemohli.
DĚKUJEME.
 

 

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

5929191339/0800

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

5929191339/0800

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.