Úvodní strana » Kočky » Přijaté kočky » Přijaté kočky rok 2020

Přijaté kočky rok 2020

Dne 27.12.2020 královéhradecké depozitum přijalo maličkou, asi dvouměsíční kočičku Melanku z Hořic. Když jsem byla během vánočních svátků na návštěvě na Moravě, přišla mi tam SMS, že v Hořicích někdo vyhodil maličkou kočičku, kterou však nikdo nemůže vzít domů, protože mají psa. Ale že mají strach, že zmrzne... Okamžitě jsem pomoci z Moravy nemohla, ale hned, jak jsem se vrátila do Hradce, kočičku jsem přijala. Druhý den jsem s ní došla na veterinu a nechala důkladně vyšetřit. Prozatím Melanka bere ATB, protože zvrací a má průjem. Věřím však, že brzy bude lépe.Melanka.jpg


Malá koťátka Blanka a její brácha Blaník jsou kočičky z krabice, která ke mně "připutovala" kdoví odkud  dne 2.12.2020.

Obě kočičky jsou asi tříměsíční, zdály se být dobře živené, i když byly začervené a v oušcích měly svrab, ale bohužel k tomu si s sebou přinesly ještě kalicivirózu, takže naše seznamování začíná tím nejméně oblíbeným způsobem – léčením.

Již jsou obě samozřejmě důkladně vyšetřeny i otestovány, berou ATB a léky na snížení teploty - a na naočkování si musí ještě v karanténě počkat.Blanka a Blaník.jpg


Dne 26.11.2020 jsem přijala velmi plachou a divokou kočičku Dřevěnku, která byla odchycena do klece ve skladištní oblasti v Hradci Králové. Kočička tam žila již několik let, rodila koťata, se kterými to většinou však, bohužel, v tamním velkém provozu špatně dopadlo. Letos se podařilo jedno koťátko zachránit a pro něj budeme hledat nový domov. Ostatní opět přišla o život. 

Kočičí máma Dřevěnka byla vykastrována, byla jí i ošetřena tlamička a vytrhány špatné zuby, proveden hematologický a biochemický rozbor krve a odčervena.  Poskytla jsem jí azyl na zotavení po zákroku a myslela jsem si, že pak bude vypuštěna z karantény a bude si v pokoji a ve voliérách žít spokojeným životem. Ale Dřevěnka byla v depozitu nesmírně nešťastná - a nejen, že byla velmi plachá, byla i nesmírně útočná a zuřivě se na mne vrhala při každém přiblížení. A tak, i když s velmi těžkým srdcem, jsem se rozhodla, že ji vypustím zpět tam, kde to zná. Lidé z firmy jí tam připravili polystyrénovou krabici se senem a budou ji pravidelně krmit. A já musím věřit tomu, že Dřevěnka již bude opět šťastná a nic se jí nestane.Dřevěnka.jpg


Z Romanky, kterou jsem přijala 18.11.2020 a pojmenovala podle dne, kdy k nám přišla, bude jistě jednou krásná kočička. Zatím je však stále špinavá a navíc nemocná, přijela až z druhého konce republiky, kde se jí po velmi dlouhou dobu nikdo neujal, se zápalem plic.

Když jsem četla prosby, jak moc je nemocná a stále venku, poskytla jsem jí azyl.

Zatím se Romanka léčí, velmi málo jí, dost pije, ale jinak si zvyká velmi rychle a vděčně.

Již je na veterině důkladně vyšetřena i otestována, nový domov bude hledat po vyléčení, naočkování a kastraci.Romanka.jpg


Dne 13.11.2020 přibyl do královéhradeckého depozita černý kocourek s bílými znaky - velmi plachý Panter. Přijel ze Smiřic, kde již nějakou dobu žil na ulici u popelnic a pod auty - a tak nějak přežíval, jak se dalo.Také díky hodné paní, která Panterka krmila. Jenže najednou se ve stejném místě objevili další kocouři, kteří  Panterka od jídla vyháněli, bili ho a Panterek se jich tak bál, že se neodvážil k misce ani přiblížit - ti velcí chlupatí rošťáci byli vždy někde poblíž.

Paní, která kocourka krmila, se ho snažila zachránit, dokonce si ho zkusila vzít domů, ale to zase absolutně nesnesl její domácí kocour. A tak mne nakonec uprosila a já jsem Pantera do depozita přijala. Postupně byl vyšetřen, naočkován i vykastrován, ale vše bylo s obtížemi, protože Panter se moc bojí a zatím na sebe nenechá ani sáhnout.Panter.jpg


Dne 28.10.2020 přijalo královéhradecké depozitum černou kočičku Danu z Divce, o které jsem se dozvěděla, že má u ocásku obrovský nádor.Řekli mi o ní lidé, kteří přivezli tři maličká koťátka a považovali ji za jejich maminku. Možná to tak je, možná ne, každopádně kočička někdy rodila, ale mléko už žádné neměla, určitě již nyní nekojila. V žádném případě jsem však nechtěla čekat, jako divečtí, až "kočička pojde". Bohužel tito lidé nebyli schopni ji odchytit, ale díky panu Kovaříkovi, kterého jsem vybavila odchytovou klecí a velkou přepravkou s horním otvíráním, se kočička dostala do bezpečí ke mně. Bylo to nutné, protože již byla na čtvrtek objednána k veterináři.

Okamžitě byla přijata a v pátek ji pan doktor operoval. Hrozilo, že přijde i o ocásek, ale šikovný pan doktor ocásek zachoval, obrovskou nádorovou bouli odstranil a nyní je Danuška v karanténě a léčí se. Nechala jsem ji i testovat a vyšetřit krev biochemicky i hematologicky. S krvinkami na tom moc dobře není, ale může to být tím, že velmi ztrácela krev, když jí nádor krvácel. Prosím, držte pěsti, aby se Dana uzdravila a mohla si ještě užívat života.Dana.jpg


Dne 26.10.2020 přijalo královéhradecké depozitum tři maličká, zhruba měsíční koťátka.  Stará paní šla za starostou obce a ptala se, co má dělat a on jí poradil, aby je odnesla jinam a hlavně aby je nekrmila, že "odtáhnou" ... Paní mi brečela do telefonu, že jsou důchodci, doma mají již tři kočky a další nezvládnou. Hledala jsem pomoc, ale nenašla, a tak koťata přijela ke mně. Mají velký průjem, první tedy bylo je vykoupat a očistit. Nakrmila jsem je a zítra s nimi dojdu na veterinu.

Ptala jsem nálezců, zda koťata opravdu nemají maminku a oni mi řekli, že  je k nim přivedla kočička, která se ale o ně nestarala, neboť je prý velmi nemocná, prý má pod ocasem veliký nádor. A že asi brzy "pojde". Hned jsem se s nimi domluvila, aby odchytili i mámu a zítra mi ji přivezli, půjdu s ní na veterinu a budu se snažit jí pomoci. Držte pěsti, aby maminka opravdu přijela, abych jí mohla pomoci.

Koťátka jsou tři veselí kluci, kteří dostali jména Šibal, Šaman a Šípek.Divec.jpg


Dne 25.10.2020 byla královéhradeckým depozitem Kočičí naděje přijata dvě malinká koťátka, maximálně pětitýdenní. Nálezci je přivezli ze Svobodných Dvorů, kde se najednou ocitla bez maminky. Původně byla tři, ale než se dostala do bezpečí, černobílý sourozenec zemřel.
Jsou nádherná, tlouštíček Václav je mouratý s bílými tlapičkami, rezatobílé mrně dostalo jméno Ronald Weasley. Oba jsou již po důkladné prohlídce na veterině, testovaní, odčervení, s čistými oušky. Na očkování je ještě brzy, ale pak budou hledat bezpečný a milující nový domov.Václav a Ronald Weasley.jpg


Dne 25.10.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata maličká, maximálně pětitýdenní kočička Březinka. Je velká jako dlaň.

Lidé, kteří ji ve večerních hodinách přinesli, vyprávěli, že byli s dětmi na dětském hřišti v Hradci Králové- Březhradě, děti si jezdily na kole a najednou poblíž nich zpomalilo kolem pojíždějící auto a něco z něj u popelnic vylétlo. Děti se hned jely podívat a uviděly malinkaté koťátko. Dotyčné auto prý velmi rychle odjelo.

Kočičce říkám Březinka, je krásná, ale zatím velmi ustrašená, naštěstí již umí jíst, ač dlouho do noci se ani nepohnula.

Dle vyšetření na veterině je zdravá, ale měla by být ještě nejméně měsíc u své mámy.Březinka.jpg


Dne 17.10.2020 byl královéhradeckým depozitem přijat maličký černý, asi dvouměsíční kocourek Placík. Byl nalezen v HK na Pláckách. Časně ráno se ocitl na jedné soukromé zahradě, prosil o vstup do domu a o jídlo, ale tam ho v žádném případě nechtěli. Pán, který mi zavolal, mi oznámil, že se kotěte chce za každou cenu zbavit. Prosila jsem ho, aby mu dal alespoň najíst, že se pokusím sehnat nějakou dočasku. To se mi nepodařilo, tak jsem tomu člověku znovu zavolala a ptala se, zda tam kotě ještě je a zda mu dal něco k jídlu. Ano, bylo tam a ne, nic k jídlu nedostal, protože přece není jeho. A tak se malinký Placík ubytoval u mne v depozitu.Placík.jpg


Dne 17.10.2020 přijalo královéhradecké depozitum maličkého, asi dvouměsíčního kocourka Smržíka. Paní, která ho přivezla, vyprávěla, že pracovala na zahrádce před domem, najednou kolem přejelo auto a z něj vylétl jakýsi balíček. Její dva vlčáci se k balíčku, ze kterého se vyklubalo maličké rezaté kotě, vrhli, ale naštěstí ona kotě popadla dřív, než vše dopadlo ještě hůř. Nevím, zda se vše odehrálo takto, ale podstatné je, že koťátko, mimochodem nesmírně mazlivé, je už v bezpečí u mne.Smržík.jpg


Marlenka, kočička, která ke mně přišla zemřít
Dne 27.9.2020 jsem ve svém depozitu v Hradci Králové přijala novou kočičku Marlenku.
Když jsem se v tu neděli vracela z Moravy od dcery domů, zazvonil telefon. Volaly dvě dívky, že při cestě do Hradce Králové za Vysokou, zcela mimo obce, našly na silnici sedět nešťastnou, plačící kočičku. Kočička je prý ve strašném stavu, samý dred a přišerně vychrtlá. Prý kolem ní projela spousta aut, ale nikdo nezastavil... No, hlavně, že ji nikdo nepřejel.
Domluvila jsem se tedy s nimi , že až dorazím do HK, sejdeme se před veterinou.
Marlenka, jak jsme s dívkami kočičku pojmenovaly, vypadala opravdu hrozně. Ale vnější vzhled nebyl až tak to nejhorší. Daleko horší byly výsledky vyšetření.
Zničené zuby, v tlamičce jakýsi útvar, velmi špatné ledviny,vysoké bílé krvinky a ty červené naopak nízké, zánět střev.
Marlenka byla okamžitě hospitalizovaná, napojena na infuzi a hned se začaly provádět kroky k její záchraně.
Denně jsem s paní doktorkou telefonovala, ona mi sdělovala výsledky dalších a dalších vyšetření...
Léčení zpočátku dávalo jakousi naději, protože Marlenka dobře zareagovala. Ale včera, ve čtvrtek, mi paní doktorka zavolala s tím, že se vše zhoršuje a že je tedy nutné se domluvit, co dál.
Dnes jsem tedy došla na veterinu, ale po rozhovoru s veterinářkou jsem se rozhodla, že Marlenku ještě uspat nenechám. Dokud bude jíst a nebude mít bolesti, dopřeji jí poznat teplo a lásku domova.
A tak je Marlenku u mne. Zítra půjdeme znovu na injekci a znovu vše s veterinářkou probereme.
Ne, nebojte, nenechám Marlenku trápit, vím, že ke mně přišla zemřít a že vyhlídky na uzdravení nejsou žádné.
Ale dokud bude jíst… a nebude trpět...
Prosím, držte Marlence pěsti, ať tu ještě chvíli s námi může pobýt.

P.S. Marlenka bohužel 6.10.2020 ve 20.20 hod.zemřela...Marlenka.jpg


Dne 20.9.2020 přijalo královéhradecké depozitum maličké, maximálně pětitýdenní koťátko z Holic. bylo přehozeno přes plot, kde se bezradně batolilo. Nálezce sice oběhl všechny sousedy, ale nikomu kotě nepatřilo. Klasika...
Miminko bylo dnes testováno a odčerveno,toto je v pořádku, zhruba za dva týdny ho nechám naočkovat. jen nechce moc jíst, chutná mu v podstatě jen pribiňáček.Olí z Holic.jpg


Dne 17.9.2020 přijalo královéhradecké depozitum Kočičí naděje tři maximálně týden stará miminka z Rozběřic, obce nedaleko Hradce. Volala mi paní, strašně do telefonu plakala, že našla krabici s malinkými koťátky, která jsou už ale pokryta mušími vajíčky a blechami. Krabice byla hozená za plotem u neobydleného domu. Nevěděla, co s nimi, kočkami se nikdy nezabývala... Nešlo jinak, než koťata přijmout. Ochotná slečna pro ně zajela autem. Nejprve bylo potřeba z nich vyčesat ta vajíčka, kterých bylo neuvěřitelné množství, kdyby tam koťata zůstala déle,vylíhli by se z vajíček červi a miminka by sežrali za živa. Nastává pro nás i pro miminka složité a těžké období, kdy se budeme snažit je vypiplat. Už ale začínají pěkně papat, ač tu první noc ležela jako kómatu. Ale možná, že se jen "těšila" z tepla, sucha a klidu...Prosím, držte pěsti, každý, kdo toto zažil, ví, jak těžké je taková miminka vypiplat...Děkuji slečně Sabině, která velmi obětavě s mrňousky pomáhá...Koťátka z Rozběřic.jpg


Dne 15.9.2020,  když šel manžel dopoledne vybírat schránku, našel za naší brankou ležet otevřený pytel. Když do něj nahlédl, uviděl dvě vyděšená koťata... Hned na mne rozčileně volal... Koťata se tiskla k sobě, třásla se strachy a byla celá počůraná. Jsou to asi dvouměsíční kocourek a kočička. Vedle pytle ležel maličký sáček s troškou granulí Whiskas... Známá mi dnes řekla, že chápe, že už mne takové jednání lidí dost rozčiluje... Ne, nerozčiluje, ale přivádí mne to k nejvyšší zuřivosti... Co se to s lidmi děje? To nejsou schopni ani zazvonit? Toto nejsou koťata nalezená, to jsou koťata někoho, kdo litoval pár korun na kastraci své kočky...
Jen doufám, že těch koťat nebylo v otevřeném pytli víc, protože pokud vyběhla, poblíž hlavní silnice, kde bydlíme, nemají šanci... Koťátka dostala jméno Pytlík a Paketka...Pytlík a Paketka.jpg


Dne 8.9.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata asi roční kočička Mariana. Byla opět nalezena v Hradci Králové, vyhozena z auta... Městský útulek ji nepřijal, ale nálezci dostali od městského útulku TS konakt na mě!!! Protože jsem měla obavy, že kočička je už březí, přijala jsem ji. Zatím je kompletně veterinárně vyšetřena i testována, příští týden půjde na kastraci.Mariana.jpg


Dne 29.8.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata asi tříměsíční tříbarevná kočička Vojtěška. Byla nalezena v Dykově ulici na jedné zahradě u lidí, kteří odmítli jí jakkoliv pomoci. Nechtěli ji ani přivézt, a tak jsem musela požádat hodnou slečnu, aby pro kočičku k neochotné paní, která ani neuměla poděkovat, zajela.

Vojtěška musí být prozatím v karanténní kleci, co nejdříve s ní však dojdu na veterinu, kde absolvuje všechna vyšetření a testy.Vojtěška.jpg


Dne 24.8.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata asi tříměsíční černobílá kočička Lužinka. Byla nalezena na Slezském předměstí, kde ji někdo přehodil přes plot do cizí zahrady. V té však žijí tři dospělé kočky, které kotě v žádném případě nechtěly přijmout. Proto majitel zahrady malou kočičku donesl k nám. Lužinka, velmi mazlivá a vděčná kočička, je dle veteriny naprosto zdravá, bohužel však nechce jíst, proto bude muset absolvovat ještě nějaká další vyšetření.Lužinka.jpg


Dne 21.8.2020 jsem v královéhradeckém depozitu poslední místečko v karanténě, s různými přesuny, které bylo nutné udělat,  zaplnila třemi malinkými koťátky, jejichž život začal tím, že byla odebrána od mámy a přehozena přes plot... Co k tomu dodat? Asi nic...

Jedná se o tři malinké holčičky, sotva dvouměsíční, která dostala jména od "Ž" - Žížalka, Žirafka a Žabička. Musím věřit, že společně vše zvládneme a po všech veterinárních procedurách najdeme milující domovy.

Žížalka, Žirafka, Žabička.jpg


Dne 1.8.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata těsně před půlnocí maličká, asi dvouměsíční kočička Oskarka.

Byla nalezena hodnou paní při venčení psů. Kočička je silně zablešená, má svrab a je podvyživená. Ale to vše napravíme a zase bude dobře.Oskarka.jpg


Dne 16.7.2020 byly přijaty královéhradeckým depozitem dvě nové kočičky. Dvouletý bílý hluchý různooký kocourek Jakoubek Jokie a jeho devítiměsíční kamarádka bílá slyšící Bobinka. Obě byly převzaty od bezdomovce, měsíc se zdálo, že si je paní ponechá, ale nakonec vše dopadlo špatně a kočičky se musely opět stěhovat. Obě kočičky přijely s úporným průjmem a Bobinka navíc hned vzápětí dostala (a nebo s ní také přijela) kalicivirozu. Takže seznamování začalo tím nejhorším způsobem - intenzivním léčením...

 

Bobina3.jpgJakoubek Jokie4.jpg


Dne 30.6.2020 byla přijata nádherná, asi čtyřměsíční kočička Čekanka. Byla nalezena v jednom opuštěném areálu hladová a plačící. Po veterinární prohlídce, testech a naočkování bude hledat nový domov.

Čekanka.jpg


Dne 1.6.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata dvě, zhruba měsíční, koťátka z Hoříněvse. Koťátka byla, ještě s dalšími třemi sourozenci, nalezena někde na střeše stodoly, nesmírně plačící. Mámu jim přejelo auto. Lidé, kteří koťata objevili, hledali někoho, kdo by mimina vypiplal. S dalším spřáteleným spolkem jsme si koťátka rozdělili, takže dvě koťata přijela ke mně. A tak krmím, piplám, masíruji a doufám, že mimina budou spolupracovat a společně ty jejich zatím kraťoučké životy vybojujeme. Miminkům zatím říkám Kotík a Kočenka.Kotík a Kočenka.jpg


Dne 30. 5.2020 byl královéhradeckým depozitem přijat jedenáctiletý modrý britský kocourek Mikeš. Majitelka ho přivezla s tím, že je z něj nemocná a doktorka jí nařídila se kocourka zbavit. Majitelka s ním tedy šla na veterinu a žádala utracení, to však veterinářka odmítla.

Kocourek přijel s velmi špatnými, neošetřovanými zoubky, z tlamičky mu teče hnis a krev, na dolním víčku má nezhojenou hnisavou ránu pravděpodobně od jiných koček, rána je již starší a neustále se obnovuje a v uších má svrab. I když jsem Mikeše hned po přijetí objednala na veterinu, nevydržela jsem čekat a běžela jsem s ním dřív, protože tlamička vypadá hrozně a velmi z ní páchne. Paní doktorka ho hned na druhý den zařadila do svého programu operací...

Mikešek je dost hubený, byl krmen Friskiesem a Kitekatem, a zoubky ho evidentně velmi bolí. Věřím, že po revizi celé dutiny ústní a nasazení ATB se brzy vše zlepší a Mikešek si ještě užije další pěkné roky při kvalitním krmení v klidu a pohodě. Zatím se však zdá být u nás, i přes bolesti, které má, velmi spokojený. Přes den si chodí do voliéry, přes noc ke mně do postele.Mikeš a jeho pusinka.jpg


Dne 18.5.2020 jsem do královéhradeckého depozita přijala mladou kočičku Natašku Novákovou a pět jejích čerstvě narozených koťátek.

O kočičce jsem věděla od jedné slečny, která mi nedávno napsala, že na dvoře Novákových garáží se pod auty pohybuje vysoce březí kočička a že všichni mají strach, že ji něco přejede. Čekala jsem tedy, až ji odchytí, to se nedařilo, kočička pak zmizela - a dnes ji objevila paní ředitelka jedné školky poblíž, jak v křoví porodila právě 5 koťátek. Hned mi volali, - a celá rodinka před chvilkou přijela ke mně.

Kočičku jsem pojmenovala ze zřejmých důvodů Nataška Nováková, miminka ještě jména nemají, ani jsem nezjišťovala pohlaví. Kočička je zřejmě mladá, prvorodička, moc si s koťaty neví rady, dokonce je zalehla tak, že koťata jen zoufale pískala. Ale věřím, že se vše naučí. Měla velký hlad, je zanedbaná, s vylysalými místy v srsti, ale, jak se trochu vzpamatuje z porodu, pomohu jí dát se do pořádku.Nataška a miminka.jpg


Dne 16.5.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata pětiletá kočička Elenka. Vrátila se po pěti letech z adopce - zkrátka - narodilo se dítě, které je prý alergické...

Na nové prostředí si Elenka zvykala dlouho a těžce, ale naštěstí brzy, ač schovaná, začala jíst kvalitní kapsičky (v předchozím domově zřejmě dostávala konzervy Propesko, jednu z nich si přinesla s sebou) a postupně se uklidňovala. 

Bohužel přijela bez očkovacího průkazu, který při adopci dostala samozřejmě s sebou, takže veškeré očkování i testy se musely opakovat. Snad je alespoň kastrovaná, protože z dočasky tehdy odjížděla jako kotě...Elenka vrácená.jpg


Dne 15.5.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata desetiletá britská modrá kočička Eny. Přivezla ji mladá paní, která se kočičky před několika dny ujala po smrti své babičky. A ta si ji zase vzala před čtyřmi roky z místa, kde byla týrána...

U mladé paní však kočička zůstat nemohla, protože má tříměsíční miminko, které se začíná plazit po bytě a dle jejích slov je kočička velmi zlá, takže má strach, aby miminku neublížila.

Já zatím nevím, jaká kočička skutečně je, vím, že britky bývají dost často nepříjemné - a tato chuděrka má za sebou navíc veliké změny a stresy.

U mne sedí kočička pod rozloženou sedačkou, kde má vše potřebné - a syčí a vrčí. Je mi jí nesmírně líto.Eny.jpg


Dne 2.5.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata droboučká kočička Lesana. Byla nalezena uprostřed lesa, kde ležela a skoro nedýchala. Nálezci si mysleli, že je mrtvá, ale když se k ní sklonili, kočička se začala hýbat.

Hned mi volali a já jsem je přesvědčila, aby s ní okamžitě jeli na "moji" veterinu. Tam jsem hned zavolala a i když byla sobota odpoledne a veterina a její pohotovost fungovala jen pro urgentní případy, paní doktorka kočičku přijala a hned ji hospitalizovala. Lesana měla těžký zápal plic, nemohla dýchat, měla příšerně zhnisané oči i nos. Navíc má velmi špatné zuby, jak veterinářka řekla, katastrofa, svrab v uších, kožíšek plný všenek a klíšťat. Až dodnes - 5.5. - zůstala Lesana na veterině na infuzích a dnes večer jsem si ji odnesla domů se spoustou léků.

Očka má stále velmi zahnisaná, nevidí na ně a díky hnisavému výtoku z nosu ani necítí - takže nemohla ani najít mističku s jídlem, kterou jsem položila před ni. Věřím však, že  díky lékům a soustavné péči se začne Lesanka zlepšovat a že se jí zase bude chtít žít.Lesana.jpg


Dne 2.5.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata perská kočička Najáda... Přivezli mi ji lidé, kterým ji, dle výpovědi sousedů, na chalupě někdo hodil přes plot. Kvůli alergii v rodině si ji nemohli nechat a tak sháněli pro kočičku nějaký azyl.

Už dlouho jsem neviděla peršanku v tak hrozném stavu, jako byla právě Najáda. Zacuchaná a zdretovatělá tak, že nemohla ani hnout hlavičkou, ani ji sklonit, aby se najedla.

Ouška jsou velmi zbytnělá od mnoha a mnoha neošetřených zánětů, navíc je v nich svrab a kvasinky. Očka má zhnisaná, je velmi hubená a celkově velmi zdevastovaná. Snažila jsem se jí doma uvolnit alespoň trochu hlavičku, aby s ní mohla hýbat. Jíst nechtěla, jen si zobla kotěcích granulek a napila se mléka pro kočky, ale zatím je ve stresu a sedí v záchůdku.

Dnes jsem s ní byla na veterině, všichni, když ji viděli, lékaři i sestry, se zděsili... Najádě jsem nechala udělat hematologické i biochemické vyšetření krve a testy. Kočička hodně pije, proto jsem měla obavy z onemocnění ledvin, ty se však ukázaly celkem v pořádku, naštěstí, bohužel ale se objevil další problém, šelest na srdci. Kardiolog nás však už dnes vyšetřit nestihl, ale i tak jsem na veterině s Najádou strávila skoro tři hodiny, protože potřebovala, kromě vyšetření, které jsem popsala, oholit příšerně zdredovatělou srst, vyčistit ouška a nakonec ostříhat i drápky, neboť, jak se škrabala na uších, rozškrábala si je do krve... Holení srsti trvalo přes dvě hodiny... Naštěstí neměla ani blechy ani klíšťata, protože by se žádný z těchto živočichů skrz ty strašné dredy ke kůži nedostal.

Vyšetření Najády tedy budou pokračovat a já se budu snažit, aby ta chuděrka opět začala mít život ráda.

Najáda2.jpgPříběh, který se odehrál 30.4.2020 v depozitu Kočičí naděje v Hradci Králové...
Když šel ráno manžel pouštět psa na zahradu, aby se vyvenčil, uviděl u branky ležet batoh. Říkal si, že asi děti či nějaký bezdomovec nám přes plot přehodil starou tašku… A pustil to z hlavy. Já jsem v jiné místnosti krmila – takže, až když jsem se s ním viděla, o batohu se zmínil.
První, co mne napadlo – „Proboha, aby v tom nebyla nějaká koťata!“ Hned jsem všeho nechala a šla jsem se podívat… Batoh vypadal zplihlý, nic se v něm nehýbalo, doufala jsem tedy, že je prázdný. Byl neprodyšně uzavřený a zajištěný provázkem.
Ale když jsem ho otevřela, opak byl pravdou. V batohu se krčila dospělá černá kočka. Nehýbala se, nereagovala na nic, ale byla živá.
Naštěstí jsem se k batohu dostala dřív, než náš pes, protože mi běhal mráz po zádech, když jsem si představila, co by on dovedl s cizí, bezbrannou kočkou udělat...
Hned jsem ji tedy ubytovala a v poledne jsem s ní šla na veterinu.
V karanténě kočička seděla také nehybně, nejedla, nepila, nešla na záchod.
Nechtěla jsem ji jakkoliv dál stresovat, takže jsem ji prohlédla až na veterině. Bála jsem se i, zda nebude nějak zraněná, když se zdála zcela nepohyblivá. Neumím si totiž představit, co by v batohu vyváděla kterákoliv z „mých“ depozitních koček…
Na veterině se zjistilo, že kočka je vykastrovaný kocourek, starý 3 – 7 let, dle stavu zubů, nesmírně hubený a dehydratovaný. Naštěstí jeho zdravotní stav je celkem dobrý, biochemický i hematologický rozbor je také v pořádku, až na některé zvýšené hodnoty, které jsou však způsobené dehydratací, hladem, vyčerpáním a stresem.
Černý chlapeček se ke mně dostal 30.dubna, na čarodějnice - a tak dostal jméno Vigo...
Nevím, jak dlouho byl kocourek v batohu zavřený, nevím, co vše se mu stalo...Věřím však, že se mi podaří dát kocourka natolik dohromady, aby zapomněl, co bylo a co mu provedl ten zbabělec, který, když ho házel z výšky za branku, ani neměl tolik odvahy, aby zazvonil a pak třeba utekl. Aby opět uvěřil lidem...Vigo v batohu.jpg


Dne 21.4.2020 byl královéhradeckým depozitem přijat kocourek Filip. Je to mladé zvířátko a přivezli ho nálezci až z daleké Rokytnice. Kocourek se jim nastěhoval na terasu, kde ho občas nakrmili, ale zůstat tam nemohl kvůli velkým psům majitelů. Nikoho nebyl, ač nálezci obcházeli místní i vylepili letáky. A tak Filípek přijel ke mně. Nejprve se bál a nejedl, ale už je vše v pořádku. Při vyšetření na veterině jsme mu s paní doktorkou vyndaly nejméně 20 klíšťat. Již je i odčerven, po kastraci a naočkování bude hledat nový domov.Filip.jpg


Dne 5.4.2020 jsem do královéhradeckého depozita přijala těžce zraněného kocourka, který velmi hlasitě brečel pod jedním z aut na Slezském předměstí. Moc lidí teď po ulicích nechodí, ale ty, kteří přece jen přešli kolem, plačící kocourek nezajímal. Až jedna paní, která se lekla, že se jedná o jejího rezáčka, se na kocourka podívala a hned mi volala, že je asi zraněný. I když je na veterině omezený provoz a jen pohotovost, přesto byl kocourek ihned vyšetřen - a výsledku jsem se zhrozila já i doktor. Kocourek, kterému pracovně říkám Mirda, má otevřenou zlomeninu nohy, kost mu čouhá ven a zranění prý není čerstvé. Takže již nesmírně trpí delší dobu...

V neštěstí měl Mirda ale i štěstí, protože na veterině měl právě službu ten nejlepší operatér, který Mirdu hospitalizoval a hned druhý den ho operoval. Když jsem s panem doktorem telefonovala, slyšela jsem, jak moc tam Mirda pláče...Mirdova noha.jpg

Mirda po první operaci.jpg


Dne 1.4.2020 byla královéhradeckým depozitem přijata droboučká, jen 2,5 kg těžká kočička Ronynka. Přijela z Ronova, kde ji někdo přehodil místním přes plot. Kočička nechtěla odejít, pořád prosila o vpuštění dovnitř, ale ti lidé ji nechtěli a tak hledali azyl. Kolegyně v Ronově ještě nechala kočičku vykastrovat, protože byla na samém začátku březosti. Ronynka přijela spící a probudila se již v hradecké karanténě.

Až bude naočkovaná, bude hledat nový domov. Prozatím odpočívá a stále papá...Ronynka2.jpg


Královéhradecké depozitum přijalo bílého zraněného kocourka. Protože přijel z velmi vzdálené lokality se zlomenou hrudní kostí i zadní levou nožičkou, dostal jméno Zlomek. Byl nesmírně špinavý, zanedbaný, pokrytý klíšťaty.

Již je po operaci i prvním očkování, daří se mu dobře a je velmi vděčný. Až se zcela uzdraví, bude hledat nový domov.Zlomek.jpg


Dne 7.2.2020 přibyla do královéhradeckého depozita další zraněná kočička, droboučká hubená Vanda. Vanda je opět již z legendární hradecké Benešovy třídy, odkud jsem už přijala několik zraněných koček. Pravděpodobně tam kočičkám soustavně někdo ubližuje.

Vanda má zraněnou zadní nohu, zatím je po důkladném veterinárním vyšetření, testovaná a bere ATB. Byla silně začervená i zablešená. Až trochu přibere, veterinář rozhodne, co se bude s Vandičkou dít dál.

Kočička je evidentně ráda, že je v bezpečí a v teple, stále jen spí a jí.Vanda.jpg


Dne 5.2.2020 přijel do královéhradeckého depozita další černý kocourek, mazlivý chlapeček Brácha. Je skutečně bratrem kocourka Náchoda, kterého jsem přijala v polovině prosince.

Oba kocourci byli vyhozeni z bytu pánem, když jeho žena onemocněla a posléze zemřela. Kluci nebyli zvyklí pobývat venku, a tak to pro ně byl obrovský stres. Přes půl roku se pohybovali po sídlišti, někdy je někdo nakrmil, někdy ne. Nicméně jedna paní, když se kluci odvážili vylézt z úkrytu, jim vždy najíst dala, postupně, když se objevili, je odchytila, a tak se kluci dostali z Náchoda do Hradce. Brácha se schovával déle, moc se venku bál, ale nyní je již i on v bezpečí. Sice si i u nás našel úkryt pod skříní, ale má tam vše, co potřebuje, dobře papá a rád se nechává hladit. I při důkladném vyšetření a testování na veterině byl moc hodný.

A tak jsou kluci, mladí bráchové, po půlroce opět spolu.Brácha.jpg


Dne 1.2.2019 byl královéhradeckým depozitem přijat kocourek Oldík. Byl nalezen zraněný za Hradcem Králové na dálnici. Dnes,3.2., jsem s ním došla na veterinu, aby ho vyšetřil nejlepší náš chirurg. Kocourek kromě toho, že je nesmírně podvyživený, lezou z něj kosti všemi směry, teď má větší jen bříško, jak neustále papá, tak má nemocné ledviny a přetrhané vazy v koleně. Až se trochu vykrmí, bude muset podstoupit operaci. Oldík je mladý, zhruba do dvou let, ale zanedbaný a vychrtlý. Ten, kdo se ho na dálnici zbavil, se o něj staral asi velice špatně nebo vůbec. Ale i přes špatnou zkušenost je Oldík přítulný a v teplo své karantény si i přes bolesti, které má, velice užívá.Oldík.jpg


Dne 20.1.2020 byla královéhradeckým depozitem KN přijata černobílá kočička Kapička. Byla nalezena krmičkami opět na neblaze známé královéhradecké Benešově třídě u podchodu, kam se v poslední době stále častěji vyhazují nalezené nebo "nepotřebné" kočky. Kočička ke krmičkám náhle sama přiběhla, třela se jim o nohy a prosila o jídlo.Byla vyhublá a nesmírně hladová. Krmičky, které mají perfektní přehled o stávajících kočkách, si uvědomily, že tato kočička je na místě již několik dní, ale bála se přijít blíž... Nyní ji už hlad přinutil. V depozitu je v karanténě a čeká ji důkladné vyšetření a testování na veterině.Kapička.jpg


Dne 10.1.2020 byl královéhradeckým depozitem KN přijat malinký, sotva dvouměsíční černý zraněný kocourek Vladánek. Nálezci mi hlásili, že Vladánek nemůže chodit a naříká. Samozřejmě jsem mrňouska přijala a hned jsem s ním šla na veterinu. A tam se mé nejhorší tušení potvrdilo, Vladánek měl přední nožičku velmi nepěkně zlomenou v koleni, kosti byly od sebe odtržené a kloub roztříštěný do maličkých úlomků. Náš skvělý veterinář se rozhodl hned druhý den operovat. Již mám Vladánka doma, je nesmírně statečný, nožičku má sešroubovanou, kostičky spojené drátky, prý to šlo moc špatně, kostičky jsou malé a slabé, pokud vše sroste tak, jak má, stejně již nikdy Vladánek nebude moci normálně chodit, nožička bude vychýlená. No, hlavně, aby neměl bolesti a mohl se pohybovat a aby o nožičku nepřišel. Nějaká vada chůze určitě ani jemu ani mně vadit nebude... Když jsem se ptala pana doktora, jak se takováto hrůza mohla stát, říkal mi, ať se raději neptám, ať to nechci vědět..., že nechce křísit ještě i mě.Vladánek2.jpg


Dne 8.1.2020 byl královéhradeckým depozitem KN přijat kocourek Ríša z Náchoda. Byl odchycen ve stejném místě, odkud nedávno přišla kočička Amálka, nalezená vhozená do kontejneru. Paní, která obě kočičky každou noc chodila krmit, zjistila, že po letech, kdy se s ní Ríša vždy mazlil, se najednou začal hrozně bát a nechtěl se k ní ani přiblížit. Viděla, že i jemu, stejně jako Amálce, někdo zřejmě ublížil.

Ríša je tedy již v bezpečí královéhradeckého depozita, ale stejně, jako Amálka, se zatím bojí a nejí. Snad se vše u něj co nejdříve zlepší a bude spokojen, jako je jeho kamarádka Amálka, bydlící samozřejmě ve stejném pokoji.Ríša Náchod.jpg


Dne 6.1.2020 byl královéhradeckým depozitem KN přijat další vyhozený kocourek z Benešovy třídy v Hradci Králové, drobný Kašpárek. Jméno dostal podle Tří králů. Přinesly ho ženy, které na Benešovce krmí bezprizorní kočky a mají perfektní přehled o všech, které se tam zdržují. Kašpárek se tam objevil hned po svátcích. Vystrašeně se schovával v křoví, byl zcela promoklý, je velmi nastydlý a má velký průjem. V depozitu se zatím bojí, ale hladit se nechá a věřím, že teplo a dobré papání brzy ocení. Všichni jsme si mysleli, že je to odrostlé kotě, ale po vyšetření na klinice pan doktor zjistil, že má kocourek dost vytlučené a polámané zuby a po těle spoustu šrámů, takže je to pravděpodobně starší kocourek. Navíc hodnota ledvin je "na hraně", což by také odpovídalo spíše seniorskému věku...Kašpárek.jpg

 

Pomozte

opuštěným a týraným
zvířatům

5929191339/0800

Do zprávy pro příjemce
prosím napište
"DAR PRO KOČIČKY".
Moc děkujeme.

Kontaktuje nás

Předsedkyně

Mgr. Hana Smejkalová
773 535 128

kocicinadeje@centrum.cz

Jednatelka

Radka Hrochová

rh26@centrum.cz

Místopředsedkyně

Pavla Hybská
605 458 087

cymb@centrum.cz

Číslo účtu

5929191339/0800

Napište nám

Pole označená * jsou povinná.